Folklor v rokáči – nic není nemožné

JABLUNKOV V klubu, kde se běžně baví lidé na HipHop, Regeae, Drum and Bass, Rock, Rap, Metal či Punk, vystoupí folklorní kapely z regionu.

„Naší velmi bohaté folklorní kultury a lidových tradic si velmi vážíme, a proto je chceme podpořit i v klubu,“ říká manažer Rock Café Southock Jurek Goryl.

Navíc i spousta lidí působících v rokáči je členy různých folklorních souborů. První ročník akce nazvané FOLK & ROLL je naplánovaný na 18. listopadu. Hosté se mohou těšit na vystoupení celkem pěti folklorních kapel a souborů: Mionší, Nowina, Jackové, Kapela Bezmiana a Zaolzi.

Program začne v 19.30 a poběží do 21.30 hodin. Patnáct minut na to rozjede svojí show folkovo-punková kapela Fifidroki, jejíž prameny jsou v slezských komínech, beskydských loukách, ukrajinských vesnicích.

Od 23 hodin nastoupí hlavní hvězda večera – Gooral neboli Mateusz Górny. Tento velmi populární hudební producent z Bielska-Białej proslulý spojením elektronické hudby, drum´n´bass a dupstepu s etnickou „horalskou“ muzikou je tím nejlepším možným vyvrcholením folk&rollového večera.

Jako třešnička na dortu bude následovat Artist After Party. A když už je řeč o folkloru, nebudou chybět ani placky, bachora a xxx litrů medoviny s názvem „starka ze starzikym“, kterou budou mezi lidmi roznášet opravdové postavy tohoto vesele znějícího názvu.

Jana

 

Komentáře