Fotbalisté Třince makají v Luhačovicích

TŘINEC Na kondičním soustředění v Luhačovicích pobývají v těchto dnech fotbalisté Třince. Není už mezi nimi záložník Jiří Kateřiňák, který se vrátil do Mladé Boleslavi.

Po skončení báječného podzimu hráči druhého celku FNL dlouho nezaháleli. Trenér Jiří Neček jim dopřál dvoutýdenní volno, 18. prosince začali s individuální přípravou a před týdnem se poprvé sešli ke společnému tréninku.

Kromě autora tří branek, středopolaře Jiřího Kateřiňáka, kterého si stáhla prvoligová Mladá Boleslav, se trenérovi Jiřímu Nečkovi hlásili všichni členové podzimního kádru. I obránci Josef Celba a Tomáš Masař, kteří v Třinci hostovali z Baníku, potažmo ze Zlína.

Novými tvářemi na soupisce Třince jsou záložníci Lukáš Buchvaldek z Olomouce a Tomáš Hykel z Baníku Ostrava. „Může se stát, že ještě někdo přijde, anebo odejde, nicméně nechceme do mužstva příliš zasahovat, abychom ho zbytečně nerozbili,“ řekl sportovní manažer klubu Benjamin Vomáčka.

O Šimona Šumberu, se šesti trefami nejlepšího střelce mužstva, se zajímají prvoligové kluby. „Pokud by Šumbi odešel, byl by to pro nás velký problém. Ztratili bychom druhého člena středové řady, museli bychom se porozhlédnout po posile. Na druhou stranu není vyloučeno, že se nevrátí Jirka Kateřiňák,“ prozradil hlavní trenér Jiří Neček.

V Luhačovicích se k třineckému týmu přidá estonský obránce Mikk Reintam, který ve Spojených Arabských Emirátech reprezentoval svou vlast v přípravném klání se Švédskem. Naskočil do druhého poločasu, Estonsko s favoritem uhrálo remízu 1:1.

Kromě nabírání fyzické kondice třinecké fotbalisty čeká herní soustředění a několik přípravných duelů. Na svém hřišti odehrají jediný – 30. ledna proti Michalovcím.

 

Komentáře