TŘINEC „Nesmíme je hned zadřít, to by nepomohlo ani nám ani jim,“řekl sportovní manažer Fotbalu Třinec Benjamin Vomáčka na adresu Francisca a Luise – dvou akvizic z Ekvádoru, kteří s třineckým týmem pobývají na soustředění v Luhačovicích.

Vloni třinečtí fotbalisté vyrazili za teplem do Turecka, byli tam na herním soustředění. Letos přípravu v exotické destinaci nezakusí. „Je možné, že se před soutěži přesuneme někam jižněji,“ měl na mysli Benjamin Vomáčka jižní Moravu nebo jih Slovenska. „Pokud budou podmínky příznivé a hrací plochy v odpovídajícím stavu, zůstaneme doma.“

Momentálně však fotbalisté Třince v domácím prostředí netrénují. Pobývají na kondičním soustředění v Luhačovicích – přesněji řečeno v hotelu Vega v sousedních Pozlovicích. „Jezdíme tam každoročně, máme tam výborné tréninkové podmínky, včetně regenerace,“ podotkl Vomáčka.

V zimě hráči dostanou do těla, ale sportovní manažer a vedoucí mužstva v jedné osobě ubezpečil, že trenér Jiří Neček fotbalisty z kůže nesedře. „Tréninky sice budou o něco delší, ale nebudeme trénovat několikafázově – ještě před snídani a pak po večeři. Příprava bude náročná, ale v odpovídajících mezích. Terén, posilovna hřiště. A na fotbalisty z Ekvádoru, kteří na něco podobného nejsou zvyklí, budeme brát ohled. Nemůžeme je zadřít, to by nepomohlo ani jim, ani nám,“ zdůraznil Vomáčka.

Sportovního ředitele potěšily velmi dobré výsledky zátěžových testů, a to i u mladíků z juniorky, kteří se o místo v prvním týmu teprve ucházejí. Hráči budou mít dostatek času a prostoru trenéra přesvědčit o svých kvalitách. „Stopera Šulu, záložníka Francesca i útočníka Luise si důkladně otestujeme a pak se rozhodneme zda zůstanou. Týká se o i Lukáše Buchvaldka. Ten nám svůj um dokazovat nemusí, ale bude záležet na jeho zdravotní stránce,“ dodal Vomáčka.

 

Než vypukne jarní část druhé nejvyšší soutěže (sobota 2. března doma proti Ústí) Třinec sehraje devět přípravných střetnutí. Prověří ho Karviná (16. ledna), Katowice (25. ledna), Ružomberok (9. února) a Žilina „B“ (17. února).

Na umělé trávě na Lesní se Třinečtí představí svým příznivcům čtyřikrát. V sobotu 19. ledna sehrají dvojzápas s Otrokovicemi (10.00) a Hlučínem (12.00), ve středu 30. ledna přivítají od 18.00 hodin Havířov a v úterý 5. února Banskou Bystrici (11.00).

Komentáře