Fotbalistka Farská: Válí za Těšín a fandí Neymarovi

ČESKÝ TĚŠÍN Aktivních fotbalistek na Jablunkovsku není mnoho. Vlastně jen jedna – Aneta Farská z Bocanovic. Obdivovatelka Neymara kope divizi za Český Těšín.

Podzimní část soutěže se vám nevyvedla, ani jednou jste nevyhrály.

Myslím, že největší problém byl v tom, že když jsme měly letní přípravu, že jsme chodily po brigádách a moc jsme netrénovaly. Některým holkám tréninky kolidují s prací i během sezony. Pravdou je, že to není moc povedená sezona.

Raritou byl váš předposlední zápas se Slovanem Ostravou. V 89. minutě jste prohrávaly 0:2, přesto jste nakonec zachránily bod.

To bylo úžasné! Nikdo z nás tomu nevěřil a nakonec se nám podařilo uhrát aspoň remízu.

S fotbalem jste začala v jablunkovské přípravce?

Ne, až ve druhém ročníku gymnázia, tedy před dvěma lety. Zkoušela jsem aikido, předtím jsem hrávala volejbal. Vždycky mě to táhlo k fotbalu, hrávala jsem ho s klukama v kempu v Dolní Lomné. Řekla jsem si, že to zkusím a hledala nejbližší klub. A ten je v Českém Těšíně.

Všiml jsem si, že vaší silnou stránkou je kondice. Na kterém postu se cítíte nejlépe?

Na kraji obrany nebo zálohy.

Bydlíte v Bocanovicích, máte to docela od ruky. 

Ani ne, vlaky jezdí každou hodinu, dostat se o víkendu na zápas není žádný problém. Studuji polské gymnázium v Českém Těšíně, po vyučování chvíli počkám a jdu na trénink.

Většina vašich spoluhráček je z Českého Těšína, Ostravy či Frýdku-Místku. Přemlouvala jste kamarádky z okolí, aby do toho šly s vámi?

Hrávala se mnou Terka Hótová z Milíkova, ale později ji to už nevycházelo časově. Tak jsem zůstala sama.

Jste v maturitním ročníku, na jakou školu se chystáte?

Chtěla bych do Olomouce na archeologii anebo do Krakowa.

S fotbalem tedy skončíte?

Pokud bych se dostala do Krakowa, našla bych si nějaký klub tam. Z Olomouce bych se dostala domů častěji, trénovala bych tam a dál hrála za Český Těšín.

Prozradíte, kdo je váš oblíbený fotbalista?

Je to Neymar. Z klubů fandím Barceloně.

Roman

Komentáře