TŘINEC Trenérská židle bývá vratká, pod Jiřím Nečkem se po sérii pěti zápasů bez vítězství převrhla. Třinecké fotbalisty dočasně povede jeho asistent Tomáš Jakus.

Třinečtí fotbalisté jsou s 23 body na 11. místě druholigové tabulky. Na jaře ještě nevyhráli, na první sestupovou příčku mají k dobru pouhých pět bodů. K udržení druhé nejvyšší soutěže jim má pomoct Tomáš Jakus – asistent odvolaného trenéra Nečka, jenž doposud vedl juniorku a před léty střílel v barvách Třince góly ve druhé lize.

Dnes už bývalý trenér Třince Jiří Neček přišel pod Javorový v roce 2016, mužstvo převzal po Martinu Zbončákovi. O měsíc později se radoval se svým novým celkem z vítězství nad Baníkem v poměru 4:1.

Na jaře kouč Neček dovedl třinecké fotbalisty k záchraně, v podzimní části sezony 2017 – 2018 vyválčil s Třincem báječné druhé místo.

Posléze to však začalo jít s Třincem z kopce, jaro nezvládl a propadl se do středu tabulky. Nepovedla se mu ani první část letošní sezony, zpackaný podzim napravil až v závěrečných kolech.

Výkonnostní vzestup nepřišel ani v úvodu odvetné části, Třinečtí nezvítězili ani v jednom z úvodních pěti utkání jara, po dvou nezdarech následovaly tři remízy. V posledním duelu pod trenérem Nečkem se hráči Třince rozešli smírně s Vítkovicemi (1:1).

Komentáře