TŘINEC Úvodní přípravný test už mají třinečtí fotbalisté úspěšně za sebou. Rozešli se smírně s Częstochowou – nováčkem ekstraklasy.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA – FK FOTBAL TŘINEC 3:3

Úvodní část střetnutí vyzněla lépe pro domácí fotbalisty. Brankář Jiří Adamuška nezvládl rozehrávku a Musiolek z jeho kiksu vytěžil první gól. Druhý přidal deset minut nato Domański – z pokutového kopu po nedovoleném zákroku Ondřeje Kušníra na Malinowského.

Druhý poločas opanovali svěřenci trenéra Svatopluka Habance. Do zápasu postavil dva nováčky ze Slovácka – záložníka Davida Machalíka a útočníka Filipa Kubalu.
Druhý z dvojice dvěma trefami vyrovnal a vstřelil tak první góly za Třinec v dospělém fotbale. V mládežnických kategoriích Filip Kubala za Třinec skóroval mnohokrát, neboť je jeho odchovancem.

Střelecky se prosadil také Lukáš Hapal, ale pod vítěznou trefou se nepodepsal, protože vzápětí dal výsledku konečnou podobu Nouvier.

BRANKY: 35. Musiolek, 45. Domański z pen., 82. Nouvier – 50. a 77. Kubala, 80. Hapal. Poločas: 2:0.

TŘINEC: Adamuška – Omasta, Kušnír, Bedecs, Janoščín – Kubala, Vaněk, Machalík, Janošík – Arroyo, Schwendt. Střídali: Samiec, Potůček, Hapal, Cienciala, Nieslanik.