Fotosoutěž Gorol na łorlapie: Tu je fakt pieknie

REGION Pro všechny naše čtenáře a příznivce jsme připravili prázdninovou fotosoutěž pojmenovanou Gorol na łorlapie, která začíná právě dnes. Soutěžit se bude ve třech tematických kategoriích, autoři nejlepších prázdninových snímků získají 300 korun každý.

Fotosoutěž Gorol na łorlapie se bude konat dvakrát – nyní, na sklonku července, podruhé pak na sklonku srpna pro ty, kteří si užívali dovolenou právě v srpnu. Cíle soutěže jsou dva. Tím prvním je dokázat, že i přes koronavirové obstrukce si umíme dovolenou užít, a je úplně jedno, kde jsme ji trávili – zda u nás nebo v zahraničí. Proto podmínkou je, aby fotografie byly z letošní letní dovolené.

Dalším důvodem, pro který jsme se rozhodli fotosoutěž uspořádat, je ukázat zajímavá, krásná či nevšední místa včetně jejich gastronomické stránky, což může ulehčit nejednomu z nás rozhodování, kam se na dovolenou vydat příště.

Průběh soutěže:

Soutěž probíhá na gorolwebovském FB profilu, vždy tři poslední dny v červenci a srpnu s tím, že jeden den bude určen pro jednu tematickou kategorií. Každá zveřejněná fotografie musí obsahovat popis, tedy co na ní vidíme včetně místa jejího pořízení.

Soutěže se může zúčastnit každý s tím, že v každé kategorii může zveřejnit pouze jeden snímek, který obsahově naplňuje téma dané kategorie. Vítězem soutěže v dané kategorii se stává autor fotografie, která získá nejvíce „lajků“ do konce měsíce, ve kterém se soutěž konala, tedy do konce července nebo do konce srpna.

Výsledky soutěže  zveřejníme první den následujícího měsíce. Autor nejlepšího snímku v každé kategorií obdrží cenu v podobě hotovosti ve výši 300 korun. (Pokud se někomu zadaří, a jeho foto získají nejvíce „lajků“ ve dvou nebo tří kategoriích, získává cenu za každou kategorií zvlášť, může tedy vyhrát až 900 korun).

Soutěžní kategorie:

I. Tu je fakt pieknie neboli krása přírody i civilizace zachycená objektivem. Kategorie pro dovolenkové  fotografie míst, kde se nám líbilo. Kromě popisku „co vidíme“ lze připojit i informace týkající se dění kolem covidu, např. zda byly nějaké problémy na hranicích nebo nečekaná omezení na místě apod. Začátek soutěže: čtvrtek 29. července a neděle 29. srpna.

II. To fakt trza widzieć tedy kategorie věnovaná památkám, které jsme během dovolené navštívili, a architektuře, která nás během cest zaujala. Kromě popisku „co vidíme“ lze připojit i konkrétnější informace, například kdy je zavřeno, zda je placené vstupné a v jaké výši, zda jsou informace i v češtině apod.  Začátek soutěže: pátek 30. července a pondělí 30. srpna.

III. To je fakt dobre neboli co jsme jedli a pili na dovolené. Jinak řečeno kategorie gurmánská, do které lze přihlásit fotografie obsahující jídlo a pití. Kromě popisku „co vidíme“ lze připojit i konkrétnější informace, například o ceně, samotné restauraci či baru anebo přímo napsat recept, pokud se vám ho podařilo získat. Začátek soutěže: sobota 31. července a úterý 31. srpna.

Foto: ikz

Komentáře