Futsalisté Třince prohráli a řítí se do druhé ligy

TŘINEC Ligoví futsalisté Třince nezvládli další zápas o pomyslné tři body a ještě více se přiblížili sestupu z elitní soutěže.

SKP OCEL TŘINEC – FC DÉMONI ČESKÁ LÍPA 2:5

Zatímco Českolipští po závěrečném hvizdu nepřesných sudích juchali, domácí futsalisté opouštěli palubovku se svěšenými hlavami. Nezvládli důležitý zápas s přímým konkurentem v boji o udržení a s pouhými čtyřmi body zůstávají poslední.

„Nedovedu říct, co ta porážka pro nás znamená, ale se soupeřem ze spodku tabulky jsme chtěli získat veledůležité tři body. Kdyby se nám to podařilo, dýchalo by se nám mnohem lépe,“ posteskl si kapitán poražených Jan Blahut.

Poslední celek soutěže s nejslabším útokem a nejhorší obranou začal výtečně – Blahut mu zajistil jednobrankový náskok. Hostům stačily na obrat dvě minuty, těsně před pauzou se prosadil Fichtner a hned po ní Rott.

„Brzy jsme nastřádali pět faulů a museli jsme si dávat pozor, aby soupeř nedostal výhodu desetimetrového kopu. Mít tak o dva fauly méně, mohli jsme zatáhnout za záchrannou brzdu a přerušit hru,“ litoval Blahut. „Do druhého poločasu jsme vstoupili velice špatně, dostali jsme dva góly a poté už bylo těžké to otočit,“ dodal.

Fichtner o pár minut později zvýšil na 1:3, Baron vzápětí snížil, jenže to bylo ze strany křečovitě hrajících domácích všechno. Nepomohlo jim ani odvolání brankáře, dostali dva góly přes celé hřiště a prohráli 2:5.

„Power – play se nám nepovedlo. Nějaké šance jsme měli, ale nedotáhli jsme je do zdárného konce,“ konstatoval Blahut. „Jsme v těžké situaci, ale ještě se s tím dá něco udělat,“ zakončil třinecký kapitán.

BRANKY A NAHRÁVKY: 8. Blahut (Przyczko), 26. Baron (Polášek) – 19. Fichtner (Havrda) 21. Rott, 26. Fichtner (Havrda), 37. Kirov, 38. Rott. Rozhodčí: Vaněk, Vodrážka. ŽK: Polášek, Przyczko, Opluštuil – Havrda. Poločas: 1:1.

TŘINEC: Sikora – Csikán, Buryan, Baron, Opluštil, Przyczko, Blahut, Polášek, Hudzieczek, Mikyska, Nieslanik. Trenér: Bucciol.

 

Komentáře