Generální konzulka navštívila žáky třineckých polských škol

TŘINEC V závěru letošního školního roku přivítaly polské základní školy a mateřinky v Třinci vzácnou návštěvu. Ve čtvrtek 25. června přijela děti pozdravit a popřát jim krásné prázdniny generální konzulka Polské republiky v Ostravě Izabella Wołłejko-Chwastowicz v doprovodu primátorky města Věry Palkovské.

Konzulka se během své návštěvy mateřinky v Dolní Lištné, polské základní školy na Nádražní ulici a ZŠ a MŠ v Oldřichovicích zajímala také o to, jak se školy vypořádaly s koronavirovou krizí a vzdálenou online výukou.

Děkuji paní primátorce za pozvání do Třince. Mám velmi dobrý pocit z toho, jak se školy a školky nachystaly na návrat dětí po pandemii koronaviru. To, že tolik dětí chodí do školy i dobrovolně, svědčí o výborné atmosféře, která tady panuje – sdělila Izabella Wołłejko-Chwastowicz.

Síla našeho regionu spočívá v tradicích a kořenech a jsme na ně hrdí. Skutečnost, že tu žije vedle sebe více národností, bereme jako obohacení, které nás rozvíjí a posouvá dál. Děti se už odmalička učí vzájemnému respektu, kamarádství a vstřícnosti – uvedla primátorka Věra Palkovská.

Během své návštěvy ZŠ Gustawa Przeczka na Nádražní ulici stihla generální konzulka společně s primátorkou také pasovat 24 prvňáčků na čtenáře. Nechyběli mezi nimi i ti, kteří sledovali dění ve třídě online prostřednictvím notebooků.

Foto: TZ

Komentáře