Gorol nebude

JABLUNKOV Kvůli zákazu pořádání hromadných akcí, za kterým stojí koronavirová pandemie, se letošní 73. ročník Mezinárodních folklorních setkání „Gorolski Święto“ konat nebude.

Letošní „Gorol“ se měl konat ve  dnech 31.7. – 2. 8. v Jablunkově. – S ohledem na platné nařízení vlády o pořádání festivalů v tomto roce a stávající úroveň pandemie, jejíž vývoj nelze s jistotou předvídat, není možné plánovanou akci uspořádat. Zdraví účastníků, hostů a členů vystupujících souborů je pro nás nejdůležitější. Dalším důvodem, proč jsme se rozhodli letošní ročník festivalu zrušit, je skutečnost, že za současných podmínek se vystupující soubory nemohou setkávat a připravovat svá vystoupení – vysvětlil důvod odvolání akce Jan Ryłko, předseda Místní skupiny PZKO Jablunkov, která je hlavním pořadatelem Gorolskigo Święta.

Ryłko zároveň dodal, že to bylo velmi obtížné rozhodnutí. I proto, že tradice festivalu sahá až do roku 1947 a je největší a nejdůležitější reprezentativní akcí Polského kulturně-osvětového svazu v České republice.

Letošní Gorolski Święto ovšem v jisté formě přežije. MS PZKO Jablunkov společně s organizátory Týdne beskydské kultury připravilo speciální internetové vysílání s koncerty a retrospektivou, které bude k vidění na www.gorolskiswieto.cz.

Komentáře