Grandiózní úspěch! Thaiboxerka Klusová se stala vicemistryní Evropy

TŘINEC Další báječný úspěch zaznamenala třinecká thaiboxerka Karolína „Lagertha“ Klusová – před pár dny v Praze získala titul vicemistryně Evropy asociace IFMA (mezinárodní světový svaz thajského boxu).

Svěřenkyně a partnerka trenéra Martina Vaňky startovala v kategorii do 60 kg. „Když jsem se dozvěděla, že můžu reprezentovat naši zem, tak to pro mě bylo něco neuvěřitelného. IFMA je pro mě nejvíc, co může být v postojových bojových sportech. Z každé země vyberou do váhové kategorie jednoho a zrovna já byla vybrána. Hrozně jsem se těšila, úplně na všechno – jak budu nosit náš národní dres, že poznám nové lidí a hlavně na to, jak budu moct zápasit a zatančit si waikru,“ prozradila třinecká bojovnice.

Velký vzor Karolíny Klusové – Nili Block z Izraele (absolvovaly několik sparringů v Thajsku) se po losu ocitl na druhém konci pyramidy, tudíž Klusová se s nía mohla potkat až ve finále. A přestože mezi favoritky nepatřila, nakonec se to stalo. V prvním zápase Klusová přemohla soupeřku z Belgie, ve druhém předčila rivalku z Ukrajiny. Ve finále se musela sklonit před uměním thaiboxerky z Izraele, které podlehla na body.

Bylo neuvěřitelné, jak mě Nili vyškolila. Jsem za to hrozně ráda, když vám někdo ukáže, kam až se to dá v tomto úžasném sportu dotáhnout.

„Bylo neuvěřitelné, jak mě Nili vyškolila. Jsem za to hrozně ráda, když vám někdo ukáže, kam až se to dá v tomto úžasném sportu dotáhnout. A na jaké úrovni soupeřka je. Byl to můj největší zážitek. Budu tak dlouho trénovat a cvičit, abych se mohla vyrovnat těm nejlepším! Co je nejvíc? Když se tvůj vzor stane tvým soupeřem,“ svěřila se Klusová a závěrem poděkovala všem, kteří ji k titulu vicemistryně starého kontinentu dopomohli.

Bronzovou radost na mistrovství prožil další borec oddílu Como-3 gym Třinec David „Lion“ Křistek.

Komentáře