Hasiči zachraňovali děvčátko z houpačky

ČESKÝ TĚŠÍN Profesionální hasiči z Českého Těšína (HZS MSK) zachraňovali včera krátce po poledniv českotěšínské místní části Dolní Žukov dvouletou Nelu, která uvízla v plastovém sedátku jednoduché zavěšovací houpačky a nemohla ven. Pomoci jí nedokázaly ani maminka děvčátka s babičkou, proto raději zavolaly o pomoc na tísňovou linku hasičů.

Holčička se zasekla při usazování na sedačku oběma nožičkami v otvoru, určeném pouze pro pravou nožku, nemohla se vůbec pohnout a plastový materiál ji navíc nepříjemně tlačil. Obě ženy houpačku před příjezdem hasičů sundaly na zem z dřevěné konstrukce, na níž visela, i s plačící holčičkou.

Ještě při příjezdu hasičů Nelinka plakala, možná bolestí, možná i strachem z cizích a hodně velkých lidí, kteří vylézali z ohromného auta. Ti se ji pokusili nejprve opatrně vytáhnout bez poškození sedačky. To však nešlo, proto hasiči pravou stranu sedačky v mžiku rozstřihli, děvčátko odtud vyprostili, a to skončilo v náručí maminky. Nezraněné – uvedl k zásahu hasičů jejich mluvčí Petr Kůdela.

Nutno dodat, že za chvíli se malá Nela osmělila, o to více, když dostala od zachránců zeleného plyšového dráčka Hasíka. Samozřejmě za statečnost. Nechala se i s ním i vyfotit a při odjezdu hasičského vozidla už těm velkým hodným mužům mávala, stejně jako maminka a babička.

Foto: TZ

Komentáře