Hodil kamenem po osobním vlaku, vyděsil cestující a zastavil provoz na trati

ROPICE Ve středu 26. ledna dopoledne několikrát soudně trestaný 36letý muž hodil po projiždějícím osobní vlaku velký kámen a rozbil čelní sklo. Vyděsil tak nejen strojvedoucího, ale i cestující a způsobil škodu za minimálně 100 tisíc korun. Policie pachatele již dopadla.

Stojvedoucí osobního vlaku ve směru z Českého Těšína za zastávkou Ropice – zastávka, uviděl přicházet do kolejiště muže. Proto rychlost vlakové soupravy snížil a zatroubil. – Nato osoba z kolejiště ustoupila, ale sehnula se a něco vzala do ruky, a napřáhla ruku proti vlaku. Až po zásahu čelního skla kabiny si strojvedoucí uvědomil, že osoba v kolejišti proti lokomotivě hodila kámen a utekla – popsala událost policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Zřejmě díky snížené rychlosti vlaku a tvrzenému sklu nebyly následky tak fatální, nikdo nebyl zraněn. City Elefant „Hanička“ byla odstavena a na místo byli vysláni policisté i vyšetřovatel Správy železnic. Předběžně vyčíslená škoda je 100 tisíc na poškozené lokomotivě, další škody spojené s mimořádnou událostí budou vyčísleny. Provoz na trati musel být zastaven na tři hodiny.

Policisté obvodního oddělení Český Těšín, díky výpovědí svědků a intensivnímu pátrání, ještě v noci muže zadrželi.

Muž ve věku 36 let odmítl vypovídat, své jednání fakticky nevysvětlil. Nicméně můžeme konstatovat, že kamenem hodil proti vlaku zřejmě jen tak, ze vzteku, v minulosti něčeho podobné se už dopustil – dodala Viačková.

Důvodně podezřelý muž v záznamech o trestech má již 12 zápisů. V nedávné době komisař služby kriminální policie a vyšetřování muže obvinil, jelikož mu bylo prokázáno poškození čtyř osobních vozidel zaparkovaných v jedné ulici ve městě. Nyní je muž obviněn spáchání zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení s trestní sazbou odnětí svobody na jeden rok až šest let.

Foto: TZ

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článek:-)
Další článek:-)