Hokejista Jašek obul kopačky a zpečetil výhru Oldřichovic

TŘINEC Kdo je to, ten nový hráč s desítkou na zádech – ptali se možná někteří fandové fotbalových Oldřichovic. Pak se dozvěděli, že je to hokejový útočník Lukáš Jašek, jenž se bude ucházet o místo v NHL.

Za Oldřichovice jste nastoupil v derniéře okresního přeboru. Co máte s klubem společného?
Kdysi za Oldřichovice hrával můj táta Radim. Nastupoval v obraně. Chodil jsem se na něho dívat, hrál jsem si s míčem. Později jsem za Oldřichovice začal hrát i já. Bylo to ještě v přípravce, byl jsem ve třetí čtvrté třídě. Později se už to nedalo skloubit.

Sportem jedna se pro vás stal hokej.
Jednoznačně. Fotbal jsem pak hrával už jen po skončení hokejové sezony. Byla to pro mě taková aktivní dovolená.

Na jakém postu jste nastupoval?
Vždycky jsem byl útočník, ale moc gólů jsem nedával.

Chuť jste si spravil proti Metylovicím, minutu před koncem jste uzavřel na konečných 12:0.
Z gólů mám samozřejmě radost. Podstatné je pro mě to, že se postoupilo. Kluci měli pětibodový náskok, ale závěr si trochu zkomplikovali, nepovedl se jim zápas s Mosty, ale zvládli to.

Trénoval jste teď s fotbalisty Oldřichovic?
Po příletu z Ameriky jsem tady začal trénovat. Vůbec jsem neuvažoval o tom, že bych hrál zápas. Kluci říkali, že bych si v tom posledním zápase zahrát mohl, třeba jen několik minut. Už jsem měl nastoupit v Hrádku, jenže to jsem zrovna odjel na dovolenou, a tak z toho sešlo.

Jak se chystáte na boj o místo v NHL?
Koncem srpna bych měl odletět do Vancouveru na kemp. Teď jsem zahájil letní přípravu, jezdím za kondičním trenérem do Frýdku, připravuji se sám.

S jakým očekáváním vyrazíte do zámoří?
To sám nevím. O místo bude bojovat spousta hráčů. Jistě to pro mě bude obrovská zkušenost. Nepřemýšlím nad tím, co bude, prostě do toho vletím.

Komentáře