ČESKÝ TĚŠÍN Hokejisté Kozubové vyhráli základní část Beskydské amatérské hokejoví ligy. Ve šlágru kola přestříleli Techniky ze Stříteže.

Kozubová začala pěkně zhurta, z prvního útoku skóroval Blahut. Technici kontrovali v přesilové hře, Zawadzki bombou od modré trefil růžek Ligockého brány. Chvíli poté si počínal důrazně Haratyk, brankář A. Trpišovský obětavým zákrokem gólu nezabránil.

V úvodu prostřední periody srovnal Chovaniak a posléze jeho tým trestal nedisciplinovanost hostů – nejdříve kapitán M. Trpišovský v přesilovce tečoval ránu Zawadzkého od modré a v další početní výhodě Lenczowski objel bránu a umístil do ní touš.

Hráči Kozubové zvedli hlavu – Haratyk šikovně tečoval Di-Giustovu střelu a poté v přesilovce usměrnil za brankářova záda Szmekovu střelu. Pár minut nato se do úniku dostal Plucnar a neomylným zakončením posunul Kozubovou do vedení.

Za stavu 5:3 se na trestné lavici sešli tři hráči Kozubové, ovšem Technici přesilovku 4:3 a poté 5:3 nezužitkovali a z hole Zachary, který naskočil do hry z trestné lavice, inkasovali pošesté.

Hrádek nezvládl dobře rozehraný zápas s Hradištěm, Nebory lehce přehrály Havířov, Monsteři si bez problému poradili s Cieszynem.

Trápícím se Mostům vítězství proplulo mezi prsty. Čtyři minuty před koncem inkasovali při vlastní přesilovce na 2:3, pět vteřin před koncem Karch poslal zápas do samostatných nájezdů a poté proměněným nájezdem získal pro Imperators druhý bod.

Výsledky: Kozubová – Střítež 6:4, Havířov – Nebory „B“ 1:3, Hradiště – Hrádek 4:2, Monsters – Cieszyn 6:2, Mosty – Třinec 3:4 sn.

Pořadí soutěže: 1. Kozubová 38, 2. Střítež 33, 3. Třinec 31, 4. Monsters 30, 5. Nebory „B“ 30, 6. Hradiště 27, 7. Mosty 26, 8. Hrádek 24, 9. Cieszyn 13, 10. Havířov 9.

V příštím týdnu jsou na programu tři dohrávky. Hradiště vyzve Cieszyn, vítězná Kozubová se střetne s Mosty, které ještě mají šanci vyhnout se předkolu a Nebory se utkají s Imperators, kteří v případě výhry mohou skončit druzí.

Komentáře