Hrát hokejbal se solí to není umění. Ale bez soli!

TŘINEC Aby mohli třinečtí hokejbalisté odehrát úvodní jarní zápas slovenské extraligy se Skalicí, museli na hřiště nasypat čtvrt tuny soli. A totéž udělají i před zítřejším utkáním.

Dříve než uhodily silné mrazy,  přišlo intenzivní sněžení. V chumelenici, kdy chvílemi nebylo vidět takřka ani na krok, bojovali o extraligové body třinečtí hokejbalisté.

I navzdory silnému sněžení bylo asfaltové hřiště U splavu v Třinci (areál 1. ZŠ) v solidním stavu, padající sníh z něho rychle mizel.

„S přípravou hřiště na zápas jsme začali už v osm ráno. Uklízeli jsme sníh, na hrací plochu jsme nasypali dvě stě padesát kilogramu soli. Myslím si, že to se podepsalo na našem výkonu. V zápase se Skalicí jsme byli rozlítaní, nepodali jsme tak koncentrovaný výkon jako předtím proti Košicím,“ litoval hrající předseda třineckého klubu Patrik Cieslar.

V prvním zápase jara hokejbalisté Třince slavili premiérové vítězství ve slovenské extralize – v Prešově porazili 2:1 Košice. Domácí premiéru hrubě nezvládli, ve vánici prohráli se Skalicí vysoko 1:7. Zítra ve 13.00 hodin budou na svém kolbišti hostit Rytíře z Nitry.

„Hrací plochu si opět budeme chystat svépomoci během dopoledne. Ze hřiště seškrábeme led a znovu je posypeme solí. Jinak bychom v tom silném mrazu hrát nemohli,“ podotkl Cieslar.

A na závěr ještě jedna drobnost – míčky červené, oranžové nebo razící růžové barvy, s nimiž se hraje, se dávají do kbelíku s horkou vodou, čímž se v mrazu a studeném počasí eliminuje jejich tvrdost.

Komentáře