Hutnické derby opanovali Oceláři

TŘINEC Třinečtí hokejisté vyhráli na ledě Vítkovic a poskočili na třetí příčku tabulky. Derby sledovalo deset tisíc diváků.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC OCELÁŘI TŘINEC 1:4

Ostravané se dostali ke slovu zhruba až v půlce střetnutí, ale Oceláři v té době už měli tříbrankový náskok, který jim zařídili Rákos, Petružálek a O. Kovařčík. Posledně jmenovaný v závěrečné třetině proměnil trestné střílení a uzavřel na konečných 1:4.

„Chtěli jsme na soupeře vlétnout, mohli jsme klidně přidat ještě další dva tři góly a mohlo být po zápase. Ve druhé třetině se to už herně srovnalo, ale třetí část jsme si pohlídali. Bylo to úžasné, mám dojem, že tohle bylo moje první derby za Oceláře tady v Ostravě, navíc před vyprodanou arénou,“ rozplýval se útočník Ocelářů Ondřej Kovařčík.

BRANKY A NAHRÁVKY: 27. Baranka (Tybor) – 3. Rákos (Petružálek, Linhart), 20. Petružálek (Rákos, M. Doudera), 25. O. Kovařčík (Hrňa), 48. O. Kovařčík (TS). Rozhodčí: Staňo, Štefík – Tošenovjan, Výleta. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 10 004. Třetiny: 0:2, 1:1, 0:1.

VÍTKOVICE: Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, D. Krenželok, Trška, Urbanec – Olesz, Lev, Dej – Szturc, O. Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, Hudeček, Š. Stránský.

TŘINEC: Hrubec – Krajíček, Doudera, Linhart, Adámek, Kovář, Musil – Chmielewski, Rákos, Petružálek – Dravecký, Vlach, Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa.