I letos se můžete těšit na Večerníčky naživo

TŘINEC  Sedm pohádkových příběhů připravují pro malé diváky a jejich rodiče třinečtí knihovníci. Hrát budou osmkrát. To, která pohádka bude osmá, rozhodnout diváci. 

První příběh si v třineckém lesoparku můžete vychutnat už v úterý 9 července. Knihovnici chystají pohádku „Byla jedna moucha“ od Daisy Mrázkové.

Pak budou následovat: Viking Tappi, Ó, ó, ó, vajíčko!, Papuchalk Petr, Moje maminka je nejsilnější na světě, Příběhy z pařezové chaloupky a Jak je krásná Panama.

„Obzvlášť se letos těšíme na  Ó, ó, ó, vajíčko! Je to knižní novinka, za kterou stojí Ester a Milan Staří a taky hudebnice Beata Hlavenková. Krásný je také příběh O nejsilnější mamince na světě, ve kterém se najde určitě každá maminka, která do lesoparku dorazí. A je skvělé i to, že letos na čtení a hraní nebudeme sami, protože na pohádce Jak je krásná Panama spolupracujeme s knihovníky a kamarády z Českého Těšína,“ přibližuje Marika Zadembská, vedoucí Knihovny pro děti, která je autorkou myšlenky hraných a čtených pohádek.

Hrané čtení začíná vždy v 17:00 na velké křižovatce v centru třineckého lesoparku. Akce je zdarma a za nepříznivého počasí se celý program přesouvá do Knihovny Třinec.

 

Komentáře