IX.ročník Československé panzerschow v Návsí

NÁVSÍ IX.ročník Československé panzerschow, kterou pořádá Spolek vysloužilých celníků Slezska, už píše svou historii. Tato Mezinárodní výstava a soutěž plastikových modelů, tanků, lodí a letadel se uskutečnila 29. června v restauraci U Mrózka v Návsí.

Do soutěže se přihlásil rekordní počet modelů, něco přes 400, z pěti zemí – z Polska, Slovenska, Maďarska, Srbska, Česka. Soutěž probíhala ve třech věkových kategoriích – žáci, junioři, senioři. Soutěžních kategorií je hodně – modely letadel, bojové techniky, figurek, vrtulníků, automobilů….

„Panzershow je pro mne jednou z nejoblíbenějších akcí v roce. Soutěž má velmi dobrou lokalitu pro modeláře z Polska, Slovenska a Čech. Poprvé jsem tu byl v roce 2012. Od té doby zde jezdím každoročně. Je tu překrásně, žijí zde skvělí lidé, a tak v posledních letech sem jezdíme už v pátek, abychom nejen vystavovali své modely, ale i prožili chvilky s přáteli, kterých tu máme hodně,“ sdělil jeden ze soutěžících ze Slovenska Ján Moravčík.

Kromě výstavy a soutěže byl připraven bohatý doprovodný program nejen pro děti, ale i pro dospělé. Návštěvníci si mohli prohlédnout bojové vozidlo.

Komentáře