Jablunkov hostil outdoorový festival

JABLUNKOV Mezinárodní festival outdoorových filmů se koná ve více jak čtyřiceti městech České republiky, mezi nimi je i Jablunkov. 

Jedná se o soutěžní putovní přehlídku outdoorových filmů. Festival je zaměřený na dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné filmy. Je určen pro dobrodruhy, milovníky extrémních sportů a také pro ty, kteří rádi překračují hranice fyzického a psychického vypětí. Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné.

V Jablunkově ho zahájila beseda Jakuba Vacovského a Artura Ferfeckého s názvem PUNK NA HORÁCH. Proč právě PUNK?

Na své cesty jezdíme bez pravidel, nemáme domluveného žádného průvodce, nestojí za námi žádná cestovní agentura. Jediné, co máme domluvené a koupené dopředu, je letenka. Máme také vypracovaný plán cesty na horách, co tam chceme vidět, který vrchol chceme pokořit. Z letiště se všude dostáváme stopem, tak člověk neví, koho potká, jak dlouhá cesta bude, proto vše se organizuje až na místě,“ vysvětlil Jakub Vacovský.

Pak už následovalo téměř dvou hodinové povídání o tom, kde kluci všude byli, co viděli, ale především vyprávěli, co na svých cestách zažili. Povídali o tom, jak si postupně museli dokoupit potřebnou výbavu na hory.

Jakub Vacovský na sebe prozradil, jak na svůj první výstup na Kazbek šel v obyčejných teniskách, jak mu málem umrzly nohy. Kromě zdolávání vrcholů kluci na svých cestách pozoruji život a zvyky místních lidí, navštěvují i památky. A plánuji další cesty na vrchol.

Festival trval až do pondělí, poté se přesunul do dalšího města.

Komentáře