Jablunkov rozdal ceny osobnostem

JABLUNKOV Město v rámci Jablunkovského jarmarku předalo významný osobnostem Jablunkova cenu Jablunkovské jabko.

Leon Legierski získal cenu za aktivní činnost při zrodu partnerství města Jablunkova s polskými městy Gogolin a Siemianowice Śląskie, jejichž přátelské vztahy přetrvávají do dneška. Také za aktivní přístup k vybudování informační služby pro občany a turisty, která jako předchůdce pozdějšího informačního centra vznikla za jeho působení ve funkci starosty.

Ocenění dostal Jan Jochymek za dlouholeté působení v Místní skupině polského kulturně-osvětového svazu v Jablunkově, za každoroční vytvoření technického zázemí pro vystupující soubory a kapely na festivalu Gorolski Święto. Cenu v zastoupení převzal syn.

Město také ocenilo in memoriam Mgr. Karla Kozielka za dlouholetou pedagogickou činnost v pozici učitele a především ředitele jablunkovské základní školy, za to, že vedl žáky k lásce ke sportu, k lidem i přírodě zdejšího kraje, k rodné zemi. Za jeho ochotu věnovat jim svůj čas i ve chvílích, kdy potřebovali poradit či pomoci. Cenu z rukou starosty převzala manželka.

Cenu si převzal Stanislav Jakus za dlouholeté působení v komunální politice města ve funkci zastupitele, místostarosty a předsedy komise pro občanské záležitosti, za jeho umění jednat s lidmi, za zásluhy v oblasti prohlubování spolupráce s partnerskými městy a také za 45 let práce v jablunkovském fotbalovém klubu.

 

 

Komentáře