Jablunkovský superhlas zná své vítěze

JABLUNKOV Jablunkov má za sebou další ročník úspěšné pěvecké soutěže Jablunkovský superhlas. Tentokrát na radnici proběhl jubilejní – desátý ročník. Pořadatelem byl Dům dětí a mládeže v Jablunkově.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, nejvíce zastoupená byla třetí kategorie, tedy žáci 4. až 6. třídy. Všichni účastníci museli zazpívat dvě písničky, jednu a capella, jednu s hudebním doprovodem. Malí zpěváci na scéně dali ze sebe maximum, diváci, kteří přišli budoucí superstar podpořit, se ani chvilku nenudili.

Porota ve složení Romana Swaczynová, Darina Szymeczková, Taťána Groušlová měla velmi těžký úkol. Nebylo snadné vybrat ty nejlepší, protože všichni si na scéně počínali skoro jako profesionálové.

„Výkony účastníků byly vcelku vyrovnané. Kdybychom mohly, tak oceníme všechny malé zpěváky, protože dali ze sebe všechno, přesto jsme se při hodnocení shodly většinou jednohlasně a jednoznačně. Je to pro nás vždy nádherný zážitek slyšet tolik dětských hlasů. I když jsem v porotě a úkol vybrat ty nejlepší není jednoduchý, užívám si naplno každého vystoupení,“ řekla jedna z porotkyň Romana Swaczynová.

„Děkuji moc dětem, že s takovou radostí zpívají, rodičům, že je v tom podporují a věnují jim čas a učitelům, že z se dětí snaží dostat to nejlepší. V neposlední řadě děkuji porotě, která odvádí každoročně kus dobré práce,“ zakončila soutěž Zdenka Szotkowská z DDM.

Výsledky:

I. kategorie (1. třída)

  1. místo Nina Brzezniaková – ZŠ Jablunkov

II. kategorie (2. – 3.tř.)

1. místo Adam Burian – PZŠ Jablunkov

2. místo Linda Piechaczek– PZŠ Hrádek

3. místo Lucie Jakubíková – PZŠ Jablunkov

III. kategorie (4. – 6tř.)

  1. místo Wiktoria Madzia – PSP Milíkov

2. místo Maxmilián Drong – ZŠ s polským vyuč. jazykem Hrádek,

2. místo Adéla Szotkowská – ZŠ Jablunkov

3. místo Karolína Ptáčková – ZŠ Jablunkova,

3. místo Tiana Berenika Skupień – PZŠ Jablunkov

IV. kategorie (7. – 9.tř.)

1. místo Karolina Suszka – PZŠ Jablunkov

2. místo Adriana Benková – ZŠ a MŠ Mosty u Jablunkova

3. místo Terezie Jakubíková – PZŠ Jablunkov

Komentáře