Jak vypadá hrdina všedního dne?

TŘINEC Co dělá hrdina všedního dne? Abyste se jím stali, nemusíte nutně riskovat svůj život, abyste vynesli děti z hořícího domu. Je to člověk, který umí pomoct podle svých schopností. 

V Třinci právě začíná projekt s názvem Hrdina všedního dne. V rámci projektu přijel do města minulý týden bezpečnostní expert ministerstva obrany Otakar Foltýn a v budově knihovny proškolil více než dvacítku učitelů, pedagogických pracovníků a zástupců sportovních klubů v rámci prvního workshopu. Společně s kolegou Bobem Kartousem ze společnosti EDUin hodlá projekt rozšířit po celé ČR.

„Program cíleně podporuje dobré stránky dětí tak, aby byly v životě připravené pomoci sobě i druhým. Pomáhá měnit nastavení lidí z pasivních pozorovatelů v aktéry, kteří umějí vhodně zasáhnout. Cílem programu není riskovat život – to je osobní volba založená nejen na odvaze, ale i na schopnostech. Neradíme jednat impulzivně. Neplavec nemůže zachraňovat tonoucího. Je ale povinen jednat, tzn. nezůstat pasivní a přivolat pomoc,“ popsal smysl projektu Otakar Foltýn.

 

 

Komentáře