Jarmark, živý betlém, krabička od babičky, kufr od dědečka

JABLUNKOV, MOSTY U JABLUNKOVA Tři zajímavé akce na vás čekají v následujících dnech. Neuklízejte, nepečte alespoň chvíli. Určitě si vyberete, kde vám bude dobře.

Vánoční jarmark se koná 17. prosince od 10 hodin na jablunkovském náměstí. Zahraje Jablunkovanka, folklórní soubory z Wisly, dětí předvedou divadlo, nebude chybět ani heligonářka a další vystupující. Plus samozřejmě něco na zahřátí a na ochutnání.

V Mostech se můžete ve stejný den těšit na živý betlém. Akce začíná ve 14 hodin. Uvidíte živou svatou rodinu, betlém se živými zvířátky, pochutnáte si na pečených kaštanech nebo na svařeném víně. Poslechnete si také živou hudbu a koledy v podání folklorního souboru Górole.

V době konání akce bude otevřená také dřevěnka, kde až do konce roku probíhá pěkná výstava fotografických diptychů s názvem „Je to tak 50 na 50“. A pokud budete mít chuť na další kulturní akci, hned ze živého betlému se můžete přesunout do domu PZKO, kde v 16.30 začíná „Vánoční koncert pěveckých sborů“.

A 19. prosince je v PZKO Jablunkov připravený pořad plný písniček od roku 1850 po první republiku pod názvem Z babiččiny krabičky a dědečkova kufru. Pořad pořádá JACKi a účinkují – známá zpěvačka dechovek a lidovek, která boduje na Šlágru, Blanka Tůmová a Pavel Skalický, hudebník, zpěvák, textař a moderátor. Začíná v 16 hodin.

Jana

 

Komentáře