Jěžíšek zavítal do třinecké nemocnice na oddělení sociálních lůžek

TŘINEC Z dárků na Vánoce se těší nejen děti, ale i senioři. V tomto roce krásné dárky dostali i pacienti sociálních lůžek v Nemocnici Třinec.

„Každý rok na Vánoce v třineckém kostele pořádáme tzv. Vánoční strom, kam lidé přinášejí dárky, které pak předáváme potřebným. Letos se koanl již 19. ročník. Každoročně se snažíme se vybírat jiné zařízení, kam dárky odvezeme. Letos jsme je přivezli do třinecké nemocnice na oddělení tzv. sociálních lůžek,“ vysvětlila Pavla Golasowská, která dárky před Štědrým dnem do nemocnice přivezla.

Bohatou nadílku převzala Lucie Sikorová, vedoucí oddělení.

„Posláním oddělení je zabezpečovat podporu a kvalitní péči dospělým osobám, které se vzhledem ke svému zdravotnímu stavu neobejdou bez pomoci jiné osoby, ale již nevyžadují hospitalizaci. Snažíme se uživatelům vytvořit příjemní prostření, aby se cítili alespoň částečně jako doma. Toto oddělení je jen na přechodnou dobu,“ vysvětlila Sikorová.

I když je to nemocniční zařízení, uvnitř bylo útulno, všechno bylo vánočně vyzdobeno jako doma.

Dárky se daly pod stromeček.

„Dnes děláme odpolední punč, zítra proběhne štědrovečerní večeře. Díky dovezeným dárkům, radost bude dvojnásobná,“ těšila se Sikorová.

Opravdu, senioři se těšili, že někdo na ně pamatuje, že se o ně zajímá.

Komentáře