Jola Byrtus a Karolina Kohut ze SKI Mosty excelovaly na MČR v běhu na kolečkových lyžích

MOSTY U JABLUNKOVA Báječný víkend zažil běžecký oddíl SKI Mosty. Na domácím šampionátu v běhu na kolečkových lyžích se jeho dvě závodnice propracovaly do elitní desítky, a dokonce i na stupně vítězů.

V  běžeckém areálu v Liberci proběhlo v poslední záříjový víkend mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích. V pátek byl na programu sprint volnou technikou, v němž Jola Byrtus obsadila 7. místo před oddílovou kolegyní Karolinou Kohut.

V sobotu na trati 7 km (taktéž volnou technikou), Karolina Kohut obsadila skvělé 8. místo. Jola Byrtus doběhla druhá, čímž získala juniorský titul vicemistryně ČR. Od prvenství ji dělilo 4,1 sekundy.

Závod vyvrcholil v neděli výjezdem na Ještěd. Trasu o délce 12 km nejrychleji zvládla Jola Byrtus, hned za ní dojela klubová kamarádka Karolina Kohut.

Holky jsou nesmírně svědomité, velmi zodpovědně přistupují k tréninkům, konečně se jejich píle zúročila,“ těšila se z úspěchu svých svěřenkyň trenérka Dorota Zogatová,Spolupracujeme s polským klubem NKS Trójwieś Beskidzka, holky většinou trénují tam, mají tam skvělé podmínky. Závodí také v Polsku, kde rovněž dosahují skvělých výsledků. Na mistrovství Polska v běhu na kolečkových lyžích Jola zvítězila a Karolina byla druhá. Holky mají našlápnuto na skvělou zimní sezonu,“ podotkla trenérka.

Z výsledků máme obrovskou radost,“ dodaly Jola s Karolinou. „Motivují nás do dalšího tréninku. V létě jsme absolvovaly čtyři soustředění, k tomu jsme obě celé léto trénovaly dvoufázově. Bez poctivého tréninku se žádné výsledky nedostaví, prostě nic není zadarmo.“

 

Komentáře