REGION V Královéhradeckém kraji skončil 20. ročník Olympiády dětí a mládeže, které se letos zúčastnilo zhruba 1700 sportovců. Pětidenní program byl ukončen slavnostním ceremoniálem ve Špindlerově Mlýně. Nejvíc medailí získal Královéhradecký kraj.

Reprezentace Moravskoslezského kraje v celkovém pořadí mezi kraji se umístila na nádherném stříbrném místě. Mladí sportovci získali neuvěřitelných 9 zlatých, 7 stříbrných a 6 bronzových medailí.

Mladí hokejisté vyhráli, porazili týmy z ostatních krajů, přivezli si zlatou medailí. V posledním zápase bylo cítit napětí. Naši hokejisté se utkali s výběrem Plzeňského kraje. Od začátku utkání prohrávali a do třetí třetiny nastupovali se dvěma inkasovanými brankami. Naši kluci to nevzdali, během poslední třetiny zvládli vyrovnat a dvě minuty před koncem vstřelili také vítěznou branku.

Úspěšnou sportovkyní byla alpská lyžařka Sara Folwarczna, která si přivezla dvě stříbrné medaile, jednu získala ve slalomu, druhou v paralelním slalomu družstev.

Šachistka Jana Sikorová vybojovala skvělé 4. místo.

Medaile byly rozdány a olympijský oheň zhasl. Letošní ročník je minulostí. Důležité je, že nikdo neodjížděl s prázdnou, neboť všichni olympionici si odvezli spoustu nových zkušeností, zajímavých zážitků a třeba i nových přátelství. Kromě bojů o medaile pro ně totiž bylo připraveno velké množství doprovodných akcí a setkání s různými osobnostmi nejen ze světa sportu.

V závěru slavnostního zakončení byla sejmuta olympijská vlajka, která byla předána zástupcům Jihočeského kraje, který bude v červnu 2024 pořadatelem XI. ročníku Letní olympiády dětí a mládeže. Za zvuků hymny Českého olympijského výboru byla svěšena vlajka České republiky a Královehradeckého kraje a uhašen olympijský oheň. Definitivní tečkou za letošním ročníkem Olympiády dětí a mládeže byl ohňostroj, po němž následovala after party. Zdroj a foto: ODM, MSK, Paweł Folwarczny

 

Komentáře