Kam o víkendu?

REGION Začíná víkend. Ještě jste se nerozhodli, jak ho budete trávit? Máme pro vás pár nápadů.

  1. Vozatajské závody

Máte rádi koně? Tak to byste neměli chybět v sobotu v Dolní Lomné, kde se koná již osmý ročník Vozatajských závodů. Můžete se podívat na soutěže jednospřeží, dvouspřeží a také soutěž čtyřspřeží. A když budete mít štěstí, můžete vyhrát v tombole hříbě.

2. Přehlídka menšin

Příjemnou atmosféru na náměstí Svobody v neděli od 13 hodin opět společně navodí Poláci, Slováci, Řekové a Romové. Představí svou typickou kulturu prostřednictvím tanečních souborů a hudebních skupin. Během bohatého programu mohou lidé ochutnávat dobroty z jednotlivých národních kuchyní. V programu vystoupí žáci základní školy Gustawa Przeczka, děti z komunitního centra Borek, slovenští Heligonkáři ze Žiliny, Dolinka, řečtí Poseidon, romští Impetio, soubor Oldrzychowice nebo kapela Beskidek z Bielsko-Bialej. Letos se poprvé představí i Górolsko Swoboda s prezentací řemesel a výrobků.

3. Jablunkovský jarmark

V Jablunkově se v sobotu a v neděli bude konat Jablunkovský jarmark. Na Mariánském náměstí pro vás pořadatelé připravili zajímavý program. Samozřejmě nebude chybět skvělá regionální kuchyně, jarmareční zboží a řemeslný jarmark. Tradičně už jsou součástí jarmarku i sportovní klání – Starosta Cup, Běh pro Jablunkov nebo Závod s koloběžkou pro Charitu. Můžete se těšit mj. na koncerty Heidi Janků, kapely Buty.

4. Festival barev

V sobotu se bude v Českém Těšíně konat velmi atraktivní Festival barev. Co nabídne? Samozřejmě barevnou show, kde bude použitý originální prášek Holi, který potom lehce můžete vyprat. Hrát budou známí DJs. Občerstvení si můžete koupit z foodtrucků.

5. Dni Istebnej

Warto pojechać też do Istebnej, gdzie w sobotę i w niedzielę przebiegać będą  XXII Dni Istebnej. Impreza odbywa się w Amfiteatrze „Pod Skocznią”. Jak zwykle nie zabraknie rozrywki. Imprezie towarzyszą też wybory Najpiękniejszej Góralki 2018.

6. Zawody w koszeniu łąki

Gospodarstwo agroturystyczne „U Gazdy“ Brenna Leśnica zaprasza w sobotę na XII Mistrzostwa Górali Karpackich w koszeniu łąki. Uczestnicy będą brali udział w takich konkurencjach jak: zawody w koszeniu łąki, toczeniu bala siana, wspinania się na pal, dojeniu krowy. Oczywiście będzie można skosztować dań kuchni regionalnej i posłuchać kapel góralskich.

 

Komentáře