Kam o víkendu

REGION I tento víkend nabídne spoustu zajímavých akcí. Podívejte se, kam se můžete v sobotu a v neděli vydat.

Olympiáda spolků

V sobotu se od 12.00 areálu Výletiště Písečné můžete zúčastnit Olympiády spolků. Bude se také kácet máj. olympijské medaile se v netradičních disciplínách utká devět družstev Brenne, Jablunkova, Písku, Bukovce Písečné. Večer pak v 18.00 hodin vystoupí skupina BLAF večer si ještě můžete zatančit na diskotéce.

Dzień Oszeldy

Zespoły folklorystyczne od nas i z Polski, orkiestra dęta, występy dzieci, chóry, młodzieżowy zespół iBand – w tym roku Miejscowe Koło PZKO w Nieborach zapewniło na Dzień Oszeldy rzeczywiście różnorodny i ciekawy program. Pomyślało też o najmłodszych, dla których przygotowano sporo atrakcji. Jeśli więc chcecie spędzić miłe popołudnie i wieczór, na pewno w sobotę zawitajcie do Domu PZKO w Nieborach. Początek o godz. 15.

Otevřou studánku

Pokud v neděli bude pěkné počasí, můžete si naplánovat výlet na Ostrý. Horská chata zve na otevírání studánky zbojníka Ondráše. Hrát bude kapela Blaf. Začátek zhruba v 13 hodin. Akce se koná pouze za příznivého počasí.

Koncert v muzeum bible

V neděli v 16 hodin se ve Světovém Muzeu a Knihovně Bible v Jablunkově bude konat benefiční koncert Beskydského komorního orchestru, který zahraje Čtvero ročních období Vivaldiho. Výtěžek bude věnován na dofinancování vysokozdvižné plošiny pro nemocné dítě z Bocanovic.

Přehlídka trofejí

Na radnici v Jablunkově se o víkendu koná chovatelská přehlídka trofejí lovecké sezóny 2017. V rámci doprovodných akcí v sobotu ráno v městském lese proběhne Jarní svod psů. Od 15 hodin pak v parku A. Szpyrce zatančí folklorní soubory, večer k tanci zahraje kapela Bidon.

Festival Ze života hmyzu

Máme i něco pro všechny, které zajímá hmyz. Na festival Ze života hmyzu zve Zážitkové centrum Dolní Lomná. Cílem festivalu, je poskytnout návštěvníkům poznatky  o významu a užitečnosti hmyzu, chráněných druzích, biotopech atd.

Zacvičte si v knihovně

V sobotu 26. května v třinecké knihovně zakončí spanilou květnovou jízdu pracovně nazvanou Fit Factory hýbe knihovnou. Patrik Čavoj a Roman Kujawa si pro nás připravili poslední sérii přednášek a workshopů.  Navštivte od 16.00 velký sál knihovny, bude zde probíhat prezentace koncepce StrongFirst. V 18.30 bude následovat praktický workshop, kde se naučíte techniku základních cviků s Kettlebells.

Den dětí

Dům dětí a mládeže zve v neděli na tradiční Den dětí do školního areálu. V programu je klaun Hopsalín, bublinková show. Děti se můžou těšit na pěnové brouzdaliště, autíčka, skákací atrakce, koně, fotobudku. Začátek ve 14.30.

 

Komentáře