Kam za zábavou a kulturou tento víkend

REGION Přemýšlíte, co budete dělat o víkendu? Vybrali jsme pro vás několik zajímavých akcí.

  1. Volby

Sice kulturní zážitek to nejspíš nebude, ale neměli bychom zapomenout, že tento víkend jsou u nás prezidentské volby. Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin. Volit můžete tento den do 22 hodin. Pokud vám to nevyjde, můžete k volbám jít také v sobotu od 8 do 14 hodin.

2. Filmové odpoledne

Ještě jste neviděli film Izabely Wałaské „Zaolzie Fenomen Z“? Máte možnost tento pátek v 19 hodin v třinecké knihovně. Dokumentární film, ve kterém 80 osob vypovídá na téma: Má polská menšina ze Zaolzia (Záolší) šanci přežít?, bude promítaný v rámci filmového klubu FK3. Podrobnosti zde.

3. Vernisáž v Bystřici

V bystřické galérii Šíp bude vystavovat své obrazy Darina Krygiel. V pátek v 17 hodin se můžete stavit na vernisáž. Darian Krygiel žije a pracuje v Havířově. Věnuje se hlavně ilustraci pro děti, malování obrazů a také propagační grafice. Dlouhodobě spolupracuje s časopisem pro děti Jutrzenka, tvořila také pro časopisy Pojď si hrát a Pastelka. Pro nakladatelství Albatros vytvořila ilustrace k leporelům Kutálí se ze dvora a Žába leze po žebříku, v Albatrosu vyšla nejnovější publikace pro děti Ťapka, kočka stěhovavá. Podrobnosti najdete zde.

4. Plesy, bale…

Samozřejmě i tento víkend se můžete bavit na nejrůznějších plesech. V pátek pořádají v Mostech u Jablunkova Myslivecký ples. Podrobnosti najdete zde.

W piątek w Domu PZKO odbędzie się bal polskiej szkoły w Jabłonkowie. W tym roku organizatorzy zapraszają na bal z tematyką Tysiąca i jednej nocy. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Nie zdążyliście pojechać na Bal Gorolski? Nic straconego. W piątek w Cieszynie odbędzie się XIV Bal Cieszyński w strojach regionalnych, który wzorowany jest właśnie na Balu Gorolskim. Szczegóły znaleźć można tutaj.

5. Setkání s misionářem Jaškem

Český misionář, humanitární pracovník a dokumentarista Petr Jašek byl v roce 2015 zadržen súdánskými úřady, hrozil mu trest smrti. V drsném súdánském vězení prožil čtrnáct měsíců. Pomáhal obětem útoku skupiny Boko Haram. Na setkání s ním se můžete vydat do Ustroně. Podrobnosti zde.

6. Čtvero roční období

Nestihli jste nedělní koncert Beskydského komorního orchestru v Horní Lomné? Nic se nestalo. Skvělý koncert „Čtvero roční období“, o kterém jsme psali tady, si můžete vychutnat ještě tuto neděli v 15 hodin v kostele sv. Josefa (Alžbětinky) v Jablunkově.

7. Nowy rok bieży

W piątek o godz. 17 w bystrzyckim kościele ewangelickim odbędzie się koncert pt. „Nowy rok bieży“. Posłuchać będzie może dziecięcych chórów Crescendo i Wiolinki. Szczegóły tutaj.

 

Komentáře