Kamiony se vrátily na jablunkovské náměstí. Mají tam co dělat?

JABLUNKOV, NÁVSÍ Kamiony, které dnes projížděly přes Nádražní ulici i Mariánské náměstí, překvapily obyvatele Jablunkova. Těžkotonážní vozy tam míří proto, že se frézuje obchvat a tvoří se kolony.

Silničáři jsou momentálně v úseku za hrádeckým koridorem směrem pod most u Czudka. Akce má trvat zhruba šest týdnů. „Podle mě se kamionům nechtělo stát v kolonách a jelikož si mnozí řidiči pamatují starou trasu, zamířili tam,“ míní jeden ze svědků.

Informace, proč se nákladní vozy ocitly v centru města, nemá ani starosta Jiří Hamrozi.

Jak uvedl náměstek Správy silnic Moravskoslezského kraje Milan Novák, nemá zprávu o tom, že by Ředitelství silnic a dálnic u nich žádalo o nějakou objízdnou trasu po krajské cestě.

„Zkuste se zítra zeptat na naší pobočce ve Frýdku-Místku, jestli něco bližšího nevědí. Kamiony by totiž mohly silnici poškodit,“ uvedl Novák, kterého to zaskočilo, a to i přesto, že se komunikace přes Návsí a Jablunkov bude letos celá rekonstruovat.

Podle jablunkovské policie však bohužel není vjezd kamionům do města omezený žádnou dopravní značkou, mohou si tedy kolony tímto způsobem klidně objíždět a místní se tak vrátí na pár týdnů do tristního období před obchvatem Jablunkova.

Jana

Komentáře