Kapitán Ocelářů prodloužil. Krajíček chce dohrát kariéru v Třinci

TŘINEC O další tři roky prodloužil smlouvu s hokejovými Oceláři kapitán týmu Lukáš Krajíček. Pětatřicetiletý obránce vévodí kanadskému bodování Ocelářů s výbornou bilancí 5+9.

Lukáš Krajíček je přirozeným lídrem našeho týmu. Ani s přibývajícím věkem se jeho hra nemění, má stále krásný styl bruslení, má velký přehled ve hře. Věříme proto, že ještě pár let bude hrát na stejně vysoké úrovni,“ řekl sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Celou svou extraligovou kariéru Lukáš Krajíček strávil v Třinci. Do týmu zpod Javorového přišel v sezoně 2010/11 a výraznou měrou přispěl k zisku historicky prvního titulu.

Poté odešel do KHL, pět let hrál za Dinamo Minsk. Do Třince se vrátil během sezony 2016/17 a v následujícím ročníku získal s Oceláři l titul vicemistra a bronz v CHL.

S národním týmem, jehož dres oblékl v 63 zápasech, Krajíček získal tři medaile (MS 2006 stříbro, MS 2011 a MS 2012 bronz), hrál na OH 2014. V NHL nastupoval za Floridu, Vancouver, Tampu a Philadelphií, se kterou si v roce 2010 zahrál finále Stanley Cupu.

S třineckým vedením byla domluva ohledně další spolupráce poměrně snadná. Jsem rád, že u Ocelářů mohu i nadále pokračovat. Rodina je tady spokojená, nebyl důvod se ohlížet po jiných klubech, rád bych tady ukončil svou kariéru,“ sdělil Lukáš Krajíček.
(HCO)

Komentáře