Kdo akci za radnicí platil? Uhradí starostům Drahoš dovolenou?

JABLUNKOV To byly časté otázky. Kdo společné čekání na výsledky voleb v parku za radnicí v Jablunkově platil? Jiří Drahoš to nebyl, jak se mnozí domnívali.

„Ta akce nebyla přichystaná pro pana Drahoše ani na jeho popud, ale proto, aby se sešli fanoušci obou kandidátů a počkali v dobré náladě, jak to dopadne,“ uvedl starosta Jiří Hamrozi.

Dodal, že na druhé straně fakt, že mělo nejvýchodnější město ve hře svého rodáka na post prezidenta, není přece běžně se opakující moment.

„Díky tomu alespoň celá republika ví, kde leží Jablunkov. Do parku se dostavili novináři, televizní štáby a vše se vysílalo celostátně,“ zmínil ještě Hamrozi k tomu, že tak obrovská reklama pro Jablunkov je v podstatě k nezaplacení.

Setkání hradilo město. Kapely zahrály bez nároku na honorář. „Akce nás přišla na 60 tisíc korun. V ceně je ozvučení, obrazovka, ochranka,“ doplnila vedoucí odboru kultury a školství Terezie Műllerová.

Mnozí poukazovali na to, že za peníze investované do akce se mohly raději opravit nebo postavit chodníky. Možná by to na pár metrů vyšlo, ale kdyby si měl Jablunkov platit reklamu téměř ve všech médiích napříč Českem, kterou měl tím pádem zadarmo, vyšlo by ho to na miliony korun.

Podle organizátorů v parku panovala dobrá nálada. Nikdo nenadával, nikdo si kvůli odlišnému názoru nevjel do vlasů. V průměru u obrazovky čekalo 300 lidí, mnozí se však vystřídali, takže návštěvnost nejde odhadnout.

„Ani já ani nikdo z města nevyzdvihoval jednoho kandidáta před druhým. To si mohli dovolit jen vystupující. A to, že po prvním kole Jiří Drahoš do Jablunkova přijel poděkovat za podporu, byla jeho vlastní iniciativa,“ poznamenal starosta.

Nad tvrzením, které také koluje po sociálních sítích, že Drahoš zdejším starostům slíbil dovolenou v zahraničí, když ho budou veřejně propagovat, se Hamrozi jen pousmál. „Fám je plný internet a tato je opravdu velká,“ řekl.

S tím souhlasí i starosta Písečné David Ćmiel. „Nikdy jsem nic podobného nedělal jako protislužbu. Komu fandím, jsem zveřejnil pouze jako řadový občan na svém soukromém FB. Jde o obrovskou lež, kterou o starostech někdo šíří,“ podotkl Ćmiel.

Jana

Komentáře