Kdo s Koho. Zloději před svátky mají žně

btr

TŘINEC Policisté územního odboru Frýdku Místku vyrazili do obchodního domu v Třinci. Odstartovali tu již čtvrtý ročník preventivní informační kampaně „Kdo s Koho“, která se zaměřuje na krádeže v předvánočním období.

Blíží se čas vánočních svátků, lidé už nakupují dárky pro své nejbližší, navštěvují obchody, které jsou přeplněné zákazníky a sami se stávají mnohdy lehkým terčem obětí majetkové kriminality. Právě proto policisté oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje odstartovali v pátek  již čtvrtý ročník preventivní informační kampaně „Kdo s Koho“.

„Cílem této kampaně bylo oslovit co nejširší veřejnost, apelovat, aby dbala základních zásad bezpečného chování při nakupování, nenechávala své kabelky otevřené a volně položené ve svých nákupních vozících. Ne jen v jednom případě jsme zákazníkům ukázali, že opravdu stačí jen chvilka nepozornosti a ve vteřině by mohli být bez svých kabelek, peněženek i dokladů,“ popsala Eva Michalíková, policejní tisková mluvčí.

Policisté také informovali zákazníky, že „zloději kabelek“ se rádi pohybují i po parkovišti. „Položení kabelky či tašky na přední sedadlo vozidla při uklízení nákupu do kufru, nemusí mít vždy šťastný konec. O tomto se však mohli sami přesvědčit z video spotu, který byl zákazníkům pouštěn na televizní obrazovce po celou dobu trvání této akce,“ dodává Michalíková.

Preventivní kampaň „Kdo s Koho“ bude probíhat celý následující měsíc až do Vánoc i v jiných nákupních střediscích.

 

 

 

Komentáře