Knihovna má o prázdninách otevřeno až do večera

TŘINEC Dnes dětem začaly jarní prázdniny. Nemáte nápad, jaký program jim připravit? Zajímavou nabídku má na tento týden Knihovna Třinec. 

Knihovna pro děti a Mklub budou mít v pondělí, úterý, ve čtvrtek a v pátek otevřeno od 8:00 do 19:00. „Je to už v podstatě taková prázdninová tradice, že knihovnu necháváme otevřenou od rána až do večera. Ale aby to nebylo jen tak, vždycky k tomu přidáme i nějaký zajímavý program. V Mklubu se o část programu postarají dobrovolníci, kteří momentálně působí v Polsku,“ přibližuje prázdninový program ředitelka Knihovny Třinec, Martina Wolna.

Program pro děti bude začínat vždy v 9:00 a skončí ve 12:00. V úterý se mohou zájemci naučit nové deskové hry nebo poměřit síly v piškvorkovém turnaji. Čtvrtek bude v duchu populární hry Minecraft, hrát se však nebude na počítači, ale naživo přímo mezi knihami. V pátek celý týden zakončí Recyklotvoření – tvoření věcí z recyklovaných materiálů.

Na své si přijdou i starší děti a teenageři, pro které program připravil Mklub. V pondělí od 15:00 to bude experimentální komunikační LARP, který všechny účastníky přenese do pomyslné kavárny. V úterý se kromě hraní deskových her bude také tvořit z recyklovaných materiálů. Ve čtvrtek zvou knihovníci na workshop natáčení videí, který se uskuteční dopoledne a odpoledne bude o svých zkušenostech přednášet Petr Zakrzewski. V pátek týden nabitý akcemi zakončí tradiční deskohraní s knihovníky a dobrovolníky.

„Vstup na celý program je zdarma. Na Minecraft a LAPR je potřeba se dopředu přihlásit na webových stránkách Knihovny Třinec,“ popisuje Jan Delong.

 

Komentáře