Knihovna slaví a oceňuje

TŘINEC   Před dvaceti lety se Knihovna Třinec přestěhovala do budovy na ulici Lidická 541. Oslavy  začaly v pondělí snídaní.

Kromě kávy, malého pohoštění a také kulturního programu, nemohly chybět samozřejmě vzpomínky.

„Je to dvacet let od té chvíle, co jsme se přestěhovali z kulturního domu Trisia. V tu chvíli pro nás začalo velmi důležité a zásadní období, kdy se zaváděly nové služby, kdy jsme uváděli do pohybu a do chodu nové technologie. Postupně jsme se dopracovali až k titulu Knihovna 2015,“ zahájil setkání Jan Delong.

V budově, do které se před dvaceti léty přestěhovala knihovna, dřív byla mateřská škola. Knihovna prošla velkou rekonstrukci, kterou vděčí mj. Miladě Hejmejové, která jako místostarostka o ni bojovala.

Ředitelka knihovny Martina Wolna dostala od primátorky města Věry Palkovské tričko s logem Třince. A hovořila mimo jiné i o době, kdy se knihovna rekonstruovala.  „Místo toho, aby tady byly klasické základy, tak  to  bylo celé zabetonováno. Dennodenně se ten beton musel rozbíjet zbiječkami. Lidé, co kolem bydlí, za námi chodili a prosili, ať už skončíme. My jsme si to také přáli,“ vzpomínala.

O kulturní program se postaral český slamer Anatol Svahilec. Část jeho vystoupení můžete vidět zde. A pokud vás zaujal, tak se v sobotu v 19 hodin vydejte do knihovny, kde se bude konat Slam poetry večer 2018.

Petr Kantor připravil pro návštěvníky malý quiz. Zkuste sami uhodnout, čeho se čísla na tabuli týkají.

Byl i čas na dárky.

A samozřejmě se i oceňovalo. Kromě Milady Hejmejové dostaly ocenění i dvě Evy – dlouholeté knihovnice – Eva Czudková a Eva Nogová.

Více o oslavách se dozvíte zde.

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekFajne rano!
Další článekBajkowo Osówka była fajno!