Knihovna Třinec otevře v pondělí novou pobočku

TŘINEC Čtenáři z třineckého sídliště Sosna se konečně dočkali. Třinecká knihovna totiž v pondělí 28. června v 10 hod. otevře novou pobočku v budově mateřské školy na ulici Sosnová.

Sídliště Sosna pro nás bylo vždy důležité, jenže jsme pokaždé narazili na prostory a jejich těžkou dostupnost. Díky městu Třinec a skvělé spolupráci se základní a mateřskou školou jsme však konečně našli místo, které je přístupné a díky tomu získá Sosna knihovnu, kterou si bezesporu zaslouží – sdělil tiskový mluvčí Knihovny Třinec, Jan Delong.

Pobočka v budově mateřské školy na ulici Sosnová zahájí provoz 28. června a bude mít prozatím otevřeno každé pondělí od 10 do 18 hod. První dva měsíce budou testovací a na základě ohlasů a požadavků jsou připraveni třinečtí knihovníci otevírací dobu rozšířit.

Do podoby pobočky zasáhli i samotní čtenáři, zhruba stovka jich totiž ve speciálním dotazníku vyslovila svá přání a knihovníci se je pokusili splnit. Čtenáři, kromě knih samozřejmě, budou mít k dispozici i  wi-fi připojení, místa ke čtení nebo studiu a také prosluněnou terasu. Knihovníci čtenářům mimo jiné připraví dobrou kávu, což bylo jedno z opakujících se přání, která se objevila v dotazníku.

Foto: TZ

Komentáře