Knihovna v Návsí má nové prostory

NÁVSÍ Knihovna by měla být místem, kde se diskutuje, relaxuje, studuje. Prostory knihovny v Návsí tyto nároky nesplňovaly, proto vedení obce hledalo vhodnější místo. To se naskytlo v nově vybudované sportovní hale.

V nových prostorách je knihovna už od 10. ledna. Není to jen místo, kde se půjčují knihy, ale plní funkci kulturní instituce. Prostor je možno využít ke konání besed, můžou se tam scházet maminky s dětmi. Malí návštěvníci mají možnost trávit volný čas v dětském koutku. Čtenář tam najde zóny, kde si v klidu může přečíst knihu, časopis. Knihovna má bezbariérový přístup.

Slavnostní otevření se konalo 19. ledna za přítomností vedení obce. Zúčastnili se ho rovněž pastor Jan Fojcik, farář Alfréd Volný.

Knihovnu ročně navštíví kolem dvou tisíc čtenářů, kteří si mohou vybírat zhruba ze 7,5 tisíce knih. Jsou zde oddělení pro dospělé čtenáře a pro mládež. K dispozici je také internet zdarma,“ sdělila Renata Kantorová, vedoucí knihovny.

Do nové knihovny jsou všichni srdečně zváni a vedení věří, že se v tomto novém prostoru budou kromě půjčování pořádat i další setkání nejen nad stránkami knih.

Lucie Brychcyová

 

 

Komentáře