Komár pověsil kopačky na hřebík. O víkendu je ale sundává

JABLUNKOV S fotbalem už skončil, přesto hraje dál. Někdejší hráč Třince Lukáš Komár vypomáhá svému mateřskému Spartaku. „Máme zraněné hráče, takže jsem na telefonu,“ prozradil.

Po vítězné derniéře s Dolními Datyněmi jste oznámil, že fotbal už hrát nebudete. Přesto hrajete dál.
Opravdu jsem skončil, ani jsem už neabsolvoval letní přípravu. Kluků je málo, máme zraněné hráče, další jsou na dovolenkách, takže vypomáhám. Jsem na telefonu, když můžu, tak přijdu a hraji.

Takže fungujete už jen jako výpomoc?
Slíbil jsem, že pomůžu. Ale už bez tréninků, v práci zůstávám déle.

Na hřišti těžíte ze svých bohatých zkušeností?
Přesně tak, už toho tolik nenaběhám, spoléhám na svou zkušenost. Hraji to v klidu zezadu.

Naskočil jste do všech tří jarních zápasů, v Hrabové jste se dokonce postavil mezi tyče. Poprvé v kariéře?
Vytížený jsem maximálně. Ještě bych si mohl zahrát útočníka a mám všechny posty, protože před léty v žácích jsem chytal na turnaji v Jablunkově. Dokonce mě vyhlásili nejlepším gólmanem turnaje. Zachytal jsem si po docela dlouhé době. Jsem taková brankářská čtyřka, po Brukovi, Szotkowském a Palmerovi (Markovi Sikorovi).

Po třech kolech je Spartak na třech bodech. Je to zapříčiněno četnými absencemi, kvůli kterým trenér Stanislav Kluz nemůže hýbat sestavou a posílat na hřiště čerstvé hráče?
Hrát v jedenácti je těžké, když soupeř přijede v sedmnácti hráčích. My máme na lavičce jednoho náhradníka, který navíc pět let nehrát. Jinak kádr není špatný, jsou tady i mladí kluci, kteří na to určitě mají. Teď nebyl Martin Hudzieczek, Jirka Lachowicz, chyběly nám zkušenosti. Nehráli jsme špatné zápasy.

Vrátí se v dohledné době někteří hráči do sestavy?
Martin Hudzieczek je po dovolené, Jirka Lachowicz, Tomáš Pustka a Venca Bruk jsou zranění a můžou chybět delší dobu.

Takže znovu zaskočíte?
Uvidím. Pokud nezůstanu v práci i o víkendu, ta ano.

Na co si Spartak troufá v druhé sezoně v I. A třídě?
Minulý rok jsme skončili pátí. Říká se, že druhá sezona bývá těžší. Postoupil k nám dobrý soupeř, silný k nám spadl. Bude to těžké, nenarazíme na slabého protivníka.

Komentáře