Konečně. I v Písku bude opravená hasičská zbrojnice

PÍSEK I dobrovolní hasiči z Písku se dočkali. Kolem jejich požární zbrojnice je konečně lešení a stavebníci začali s její rekonstrukcí.

Obci se nepodařilo v předchozích letech získat na opravu dotace, proto se rozhodla ji hradit ze svého rozpočtu. Odhadovaná investice činila zhruba 9 milionů korun, dílo se však podařilo vysoutěžit za 7,5 milionu korun.

„Nevíme však, jak to bude vypadat vevnitř, až se rozeberou krovy. V jakém stavu budou zdi, věžička, takže se může stát, že se vícepracím nevyhneme. Přece jen jde o letitý objekt,“ zmínila starostka Písku Věra Szkanderová s tím, že firma má na dokončení díla 210 dnů.

Dodala, že budova byla na hranici životnosti. Při přestavbě se zachová její ráz. Sál uvnitř zbrojnice by pak mohl sloužit pro různé obecní akce. Vítání občánků nebo třeba volby.

„A až se začne s rekonstrukcí obecního úřadu, využil by se na přechodnou dobu pro naše úřadování i poštu,“ uvedla Szkanderová.

Hasiči se dočkají i nového sociální zařízení. Budova stojí od roku 1929, přistavěla se v roce 1963. Nějaké opravy se v ní uskutečnily v letech 1972 a 1976.

Jana

Komentáře