Kontrolní výbor nekontroloval. Odměny dostane

Jan Ferenc podal návrh na nevyplacení odměn členům kontrolního výboru

TŘINEC Kontrolní výbor v Třinci ještě donedávna neprovedl žádnou kontrolu. Upozornil na to na zastupitelstvu Jan Ferenc, který také navrhl, aby v tom případě členové výboru nedostali odměny.

Téma Ferenc přednesl už na zastupitelstvu v říjnu. „V okolních městech kontrolní výbory mají plán kontrol, dělají ročně 15 až 20 kontrol. A nečekají, jak tvrdí pan Boublík (předseda kontrolního výboru v Třinci), až jim zastupitelstvo uloží, aby mohli jít na kontrolu,“ podivoval se Jan Ferenc.

Ptal se také, proč členové kontrolního výboru dostávají odměny. Když 31. října Ferenc upozornil na záležitost, předseda kontrolního výboru Miroslav Boublík se odmítl k tomu vyjádřit.

Proto také dal Jan Ferenc návrh na zastavení vyplácení odměn předsedovi a členům kontrolního výboru na prosincovém jednání zastupitelstva . „Když kontrolní výbor nic nedělá, proč by měl brát peníze? Proto jsem to navrhl a tak jsem to napsal. Navíc mě překvapilo, že najednou si kontrolní výbor schválil tři kontroly, což je zajímavé,“ vysvětloval Ferenc.

V prosinci byl předseda výboru trochu sdílnější.

„Přemýšlel jsem, co mám říct na invektivy pana Ference, ta naše debata trvá už hodně dlouho. Já nevím, že by některý kontrolní výbor měl plán práce a dělal kontroly podle něho. Nepamatuji si to, a to jsem 27 let v zastupitelstvu. Mrzí mě, že mu asi někdo šlápl na kuří oko, že furt tak vyskakuje a že se mu pořád něco nelíbí,“ odpověděl Boublík.

Ference podpořil Miroslav Doseděl. „Nemůžeme zrušit kontrolní výbor, protože bychom porušili zákon o obcích. Ale členové výborů, kteří nevykazují činnost, by se mohli vzdát odměn,“ vysvětloval.

Návrh neprošel. Pro zastavení odměn hlasovali 4 zastupitele, zdrželo se 5 zastupitelů, proti hlasovalo 17 zastupitelů, jeden nehlasoval.

Halina

Komentáře