Kontroly před vstupem do nemocnice běží v plném proudu

TŘINEC Minulý týden Nemocnice Třinec zřídila Kontrolní vstup pro všechny, kteří do nemocnice míří.  Včera přidala důraznou žádost, aby všichni při kontrole uváděli pravdivé informace o svém zdravotním stavu a anamnéze. Zrušila také veškeré plánované výkony.

Účelem vstupní kontroly je eliminovat reálné riziko kontaktu nakaženého člověka s ostatními pacienty a s větším počtem zdravotníků v nemocnici. Všichni, kteří ze sobeckého důvodu neuvádějí při kontrole pravdivé informace o svém zdravotním stavu měli by si uvědomit, že jeden nakažený zdravotnický pracovník může způsobit okamžité uzavření dotčených oddělení nebo dokonce i celé nemocnice. Proto třinecká nemocnice důrazně žádá po lidech, aby o svém zdravotním stavu prostě nelhali.

Pokud se jedná o samotný Kontrolní vstup do nemocnice na Sosně, nachází se před vjezdem do nemocničního areálu. Kontroly se provádějí jak dospělým tak dětem, řidičům i spolujezdcům v jakýchkoliv vozidlech a nerozlišuje se, zda ten den v nemocnici už jednou dotyčný byl či nebyl. Výjimku mají jen vozy s osádkami zdravotnické pomoci, které se řídí jinými předpisy a dodržují i desinfekční řád podle svých každodenních směrnic.

Zhruba půl hodiny jsme sledovali dění u Kontrolního vstupu den po jeho zavedení. V té době bylo zkontrolováno na padesát návštěvníků. Oslovili jsme pět z nich a nikdo neměl výhrady jak k organizaci, informacím či samotné kontrole.

Nutno dodat, že kontrolující personál ochotně poradil v případě dotazů a pomohl – i když se měl pořád co otáčet – nasměrovat návštěvníky správným směrem.

V současné době v Nemocnici Třinec byly zrušeny veškeré plánované výkony, poskytována je pouze akutní péče.

Foto: Pavel Schauer

 

 

Komentáře