Kostka s Ligockým posunuli Kozubovou do finále

ČESKÝ TĚŠÍN Hokejisté Kozubové se mohou těšit na zápas o titul s Hrádkem. V rozhodujícím pátém semifinále porazili třinecké Imperatros 4:1.

HC KOZUBOVÁ – HC IMPERATORS TŘINEC 4:1

V hledišti měla znatelnou převahu Kozubová, na ledě to bylo opačně. Více ze hry měli Třinečtí, ale od začátku naráželi na bezchybně chytajícího brankáře Milana Ligockého.

Další významnou postavou zápasu byl jeho spoluhráč Libor Kostka – v přesilové hře získal pro Kozubovou náskok a v prostřední třetině jeho střela zapadla k tyči. Třetí ránu hostům zasadil Worek.

Imperators i nadále vytrvale útočili, jenže Ligockého nepokořili z trestného střílení ani ve vylepšené přesilovce. Dokázali to až v další početní výhodě, kdy už navíc hráli bez brankáře – jiskřičku naděje vykřesal Tomáš Guzdek.

Kozubová v závěru odolávala a když Kostka trefil prázdnou bránu a završil tak svůj hattrick, jeho celek mohl slavit postup do finále. V něm si to hokejisté Kozubové v repríze finále z roku 2015 rozdají s Hrádkem.

BRANKY A NAHRÁVKY: 15. L. Kostka (P. Szmek), 26. L. Kostka (R. Cienciala), 35. M. Worek (R. Cienciala), 45. L. Kostka – 43. T. Guzdek (L. Marthaus). Vyloučení: 8:4. Konečný stav série: 3:2.

KOZUBOVÁ: M. Ligocki, T. Fajkoš, R. Pszczolka, P. Szmek, L. Zachara, M. Di-Giusto, M. Worek, M. Blahut, D. Haratyk, L. Mechel, M. Jurosz, T. Szotkowski, L. Kostka, T. Plucnar, M. Lisztwan, R. Cienciala, R. Martynek.

TŘINEC: P. Klus, M. Šál, L. Mikula, P. Sabela, R. Wojtas, M. Hlavenka, P. Mlčoch, T. Guzdek, L. Marthaus, P. Bukva, V. Karch, M. Vitásek, T. Honsárek, J. Uherek, M. Heczko.

Komentáře