Krajští radní projednávali cestu mezi Návsím a Jablunkovem a Muzeum Trojmezí

HRČAVA Radní kraje zamířili dnes na Trojmezí. Jednali totiž na Hrčavě. 

Hned na začátku hejtman kraje Ivo Vondrák převzal ocenění za podporu rozvoje Hrčavy a Trojmezí.

„Toto poděkování za podporu obce Hrčava souvisí se skvělou spoluprací s Moravskoslezským krajem během mých dvou volebních období ve funkci starosty Hrčavy. Bez výborné spolupráce a snahy pracovníků a vedení kraje by Hrčava určitě neuskutečnila některé významné projekty, jako například rekonstrukci místní školy. Také by se u nás velmi těžce realizovalo množství kulturních akcí, které mají dnes už mezinárodní význam,“ řekl starosta obce Hrčava Petr Staňo.

Projednávalo se také téma Muzeum Trojmezí, které má vzniknout v centru Jablunkova. „Stavba už má pravomocné stavební povolení, v současné době připravujeme veřejnou zakázku pro výběr zhotovitele projektové dokumentace. Projektové práce tak začnou ještě v tomto roce, samotnou stavbu zahájíme v září 2019. Dokončení plánujeme na konec roku 2020,“ sdělil Jaroslav Kania, náměstek hejtmana kraje pro finance, investice a majetek.

Muzeum vznikne v budově Knížecího domu, který je jedním z nejstarších a stavebně-historicky nejhodnotnějších domů ve městě. Kraj plánuje do muzea investovat 29 a půl milionu korun.

Tématem jednání byla také rekonstrukce cesty mezi Návsím a Jablunkovem, kterou provádí kraj. „Z krajských peněz si vyžádá téměř 40 milionů korun“, řekl náměstek hejtmana Jaroslav Kania.

Krajské peníze pomáhají i v oblastech životního prostředí. Přes jeden milion korun letos využijí včelaři na obnovu včelích úlů, na podporu včelařských kroužků nebo na pořádání akcí, jako je Zlatá včela nebo Krajská včelařská soutěž.

Krajští radní si také prohlédli místní školu a setkali se s místními podnikateli.

Komentáře