Kvůli Dušičkám popelářské vozy musí na hřbitovy častěji

TŘINEC Svátek všech svatých (1. listopad) a Památka zesnulých (2. listopad, lidově Dušičky) se v našem regionu tradičně ctí. To zároveň znamená, že odpadkové koše a nádoby na odpad se na hřbitovech plní rychleji, než obvykle a popeláři mají plné ruce práce. 

Na přelomu října a listopadu lidé tradičně uklízejí místa posledního odpočinku svých blízkých a nádoby jsou naplněné starými ozdobami, vyhořelými svíčkami, plasty, květináči a bioodpadem. Proto odpadářská skupina Smolo přizpůsobila své služby nadcházející dnům a ve spolupráci se samosprávami posiluje svoz odpadů z hřbitovů a jejich okolí

– S magistrátem města Třince jsme se dohodli, že v týdnu předcházejícím připomínce zesnulých a v následujících dnech zvýšíme četnost svozů z nádob uvnitř areálu a z prostranství před ním.  V případě komunálního hřbitova z jednoho na minimálně dvakrát týdně. V případě pohřebišť v okrajových částech Třince budou naši zaměstnanci při svozech jiných odpadů sledovat i zde míru naplnění, abychom byli v případě potřeby schopni zajistit vývoz navíc oproti klasickému režimu. Jedná se například o Tyru, Guty, Oldřichovice, Podlesí, Nebory a další, kde je svoz prováděn klasicky jednou za 14 dní – uvedl vedoucí komunálních služeb společnosti Smolo Třinec Tomáš Ondraszek. Zároveň dodal, že v případě potřeby na pokyn úřadu budou provedeny i mimořádné svozy.

U třineckých hřbitovů jsou dispozici různé typy nádob na odpad, které mají v součtu přes 34 tisíc litrů objemu. A nyní se plní opravdu rychle – odpadkový koš na úvodním foto, který stojí na třineckém komunálním hřbitově, byl dnes plný už ve 12 hod.

fot: TNJ

Komentáře