Kvůli nehodám musel do Bystřice a Třince přiletět vrtulník

  Ilustrační foto

  REGION Týmy záchranářů měly před Velikonocemi plné ruce práce. Ve středu zachraňovali popáleného muže v Bystřici, ve čtvrtek pak dvanáctiletou cyklistu v Třinci. V obou případech byl přivolán vrtulník.

  Ve středu 31. března krátce po šestnácté hodině bylo krajskému operačnímu středisku záchranné služby ohlášeno popálení muže v Bystřici. Dvaaosmdesátiletý muž pálil větve a pomoci si přitom chtěl hořlavinou. Po jejím nalití do ohně však začal sám hořet. Uhašen byl svědky události.

  Na pomoc ihned vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy a vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci. – Záchranáři po svém příjezdu odstranili oděv a zahájili ošetřování popálených ploch v oblasti horních i dolních končetin, hrudníku a břicha. Pacient musel být uveden do umělého spánku, zaintubován a převeden na umělou plicní ventilaci. Jeho poranění bylo život ohrožující – utrpěl popáleniny II. stupně na více než polovině tělního povrchu. Muž byl následně transportován Leteckou záchrannou službou do ostravské Fakultní nemocnice, kde byl předán do péče zdravotníků popáleninového centra  – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

  Následující den odpoledne, tedy ve čtvrtek 1. dubna, museli záchranáři k nehodě do Třince, kde dvanáctiletá cyklista byla po pádu v bezvědomí, šokovém stavu a v přímém ohrožení života.  Na místo události vyjela ihned posádka rychlé lékařské pomoci. K zásahu byl následně povolán i vrtulník letecké záchranné služby.

  –  Zasahující lékař zjistil u dívky vážné poranění v oblasti břicha. Pacientce bylo nezbytné zajistit dýchací cesty i umělou plicní ventilaci. Záchranáři ji zafixovali krčním límcem a uložili do vakuové matrace. Po přípravě k transportu byla dívka šetrně vzdušnou cestou přepravena do ostravské Fakultní nemocnice – upřesnil Humpl.

  Komentáře