Líbí se mi Isco a Modrić, prozrazuje záložník Třince Samiec

TŘINEC, SMILOVICE Pět druholigových v startů v řadě? Pro řadu fotbalistů „normálka.“ Pro 19letého Martina Samiece ze Smilovic nejúspěšnější období jeho dosavadní kariéry.

Před léty ve Smilovicích válel (a střílel góly) Tomáš Kubala. Jeho syn Filip trhal sítě v dresu Třince a teď patří do užšího kádru prvoligového Slovácka. Fotbalových talentů je ve Smilovicích více.

Třeba Martin Samiec, devatenáctiletý defenzivní záložník druholigového Třince. „S fotbalem jsem začal ve Smilovicích, kde dodnes bydlím. V šesti sedmi letech jsem přestoupil do Třince. Když mám čas, zajdu se podívat na Smilovice, které bojují o postup do I. A třídy,“ vykládá mladý fotbalista, který se objevoval v mládežnických reprezentačních výběrech ČR.

Třebaže od jeho debutu ve druhé lize uplynul už nějaký pátek, místo v sestavě Třince, ba i v užším kádru, si dlouho ne a ne vydobýt. Většinou odehrál jeden zápas (ponejvíce poločas) a pak se zase na nějaký čas vytratil. Podle trenérů mu ještě „něco chybělo.“

„Asi to tak bylo. Nevím co přesně, ale asi měli pravdu. Rozehrával jsem se v juniorce, měl jsem pravidelné herní vytížení,“ poukazuje nadějný fotbalista.

Všechno se změnilo až koncem dubna, kdy dostal šanci ve Znojmě (0:2). Odehrál sedmdesát minut, dokonce si připsal asistenci, v základní sestavě figuroval i v dalších duelech.

Trenér se rozhodl, že když jsme nahoře a hrajeme v klidu, že dá šanci mladším hráčům. Asi jsem ji chytil za pačesy. Budu se snažit, abych v sestavě zůstal do konce sezony, to je můj hlavní cíl.

„Trenér se rozhodl, že když jsme nahoře a hrajeme v klidu, že dá šanci mladším hráčům. Asi jsem ji chytil za pačesy. Budu se snažit, abych v sestavě zůstal do konce sezony, to je můj hlavní cíl. Po prvním povedeném zápas jsem nepřemýšlel, zda zůstanu nebo nezůstanu v sestavě. Nechal jsem to na trenérech,“ vypráví Samiec.

Přestože na jaře jsou třinečtí fotbalisté daleko za očekáváním, v tabulce FNL jsou pátí a mají šanci zabojovat o konečnou třetí příčku. Pokud uspějí v Českých Budějovicích i ve Varnsdorfu, dosáhnou nejlepšího umístění v historii samostatné české ligy (rok 1993).

„Vinou smolné penalty jsme prohráli s Vlašimí. Každá prohra mrzí, zejména domácí. Chtěli jsme potvrdit vítězství na Žižkově. Musíme zvládnout poslední dva zápasy. Bodový cíl jsme si nestanovili, ale chceme skončit co nejvýše,“ zdůrazňuje Samiec.

Ve druhé nejvyšší soutěži Samiec nastřádal čtrnáct startů. Připsal si asistenci, na premiérový zásah stále čeká. „Snad se mi někdy povede skórovat. Zatím mám jedno přání, udržet se v kádru Třince. Dál teď nekoukám,“ zdůrazňuje třinecký talent nastupující s číslem deset.

Kdo je fotbalovým vzorem Martina Samiece? „Líbí se mi klasičtí střední záložníci. Isco z Realu Madrid, má výborné krytí míče. Anebo Modrić, jak to rozdává,“ prozrazuje Samiec.

 

 

Komentáře