Lidé bez domova očima dětí

BYSTŘICE V bystřickém MUZ-IC jsou k vidění fotografie Haliny Sikora Lidí bez domova očima našich dětí. Cílem výstavy je představit lidi, kteří se z různých důvodů ocitli bez domova. Hlavním organizátorem tohoto projektu je Slezská diakonie.

Jsem nesmírně ráda, že výstava Lidé bez domova očima našich dětí zavítala i k nám do Bystřice, neboť chceme, aby veřejnost tyto lidi vnímala jako lidi, kteří jsou součástí naší společnosti, kteří žijí mezi námi. Iniciátorem této kampaně je Slezská diakonie. Jsem ráda, že je tady s námi vedoucí střediska BETHEL Český Těšín, který všechny tváře zachycené na fotografii zná, zná jejich příběhy, může tak odpovědět na všechny dotazy týkající se této kampaně,“ na úvod vysvětlila Lenka Sližová z MUZ-ICu.

Fotografie pro tuto kampaň bezplatně pořídila fotografka Halina Sikora. Každá fotografie je obohacená o životní příběh portrétovaného člověka. Následně tyto fotografie překreslili žáci ze Základní umělecké školy Pavla Kalety v Českém Těšíně.

Děti byly seznámeny s celým projektem, přečetly si životní příběhy portrétovaných lidí, věděly, v jakém prostředí se pořizovaly. A pak už kreslily příběhy tak, jak je vnímaly svým dětským pohledem na svět.

Touto kampaní chceme ukázat veřejnosti, že bezdomovcem se může stát kdokoliv, kdykoliv. Na těch příbězích vidíme, že ta hranice je velmi tenká, těch okolností, kdy člověk ze dne na den zůstane bez domova, je vždy víc,“ řekl vedoucí střediska BETHEL.

A jak se povedlo dětem zachytit lidi z fotografií do své kresby? Fotografie a portréty žáků můžete zhlédnout do 20 května v bystřickém MUZ-IC.

Komentáře