TŘINEC Ve svém prvním vystoupení v hokejové Lize mistrů třinečtí Oceláři těsně prohráli na ledě finského Lahti.

PELICANS LAHTI – HC OCELÁŘI TŘINEC 1:0

Jediná branka zápasů padla v úvodu závěrečné periody, kdy Bartošáka střelou pod lapačku pokořil kapitán Björninen.

Prohráli jsme si to de facto sami. Důvodem byla špatná koncovka, kdy jsme jeli snad čtyřikrát či pětkrát sami na branku, ale nic tam nepadlo,“ řekl prom oficiální web Ocelářů obránce Tomáš Kundrátek.

Na hře svého týmu třinecký obránce našel i kladné stránky. „Oba gólmani chytali výborně. Byl to z obou stran kvalitní zápas, hrálo se do těla, v podání obou týmů to byl to docela svižný a fyzicky náročný hokej. Mělo to parametry mezinárodního hokeje, bylo to na úrovni reprezentace. Hodně se bruslilo a dohrávalo, na obou stranách bylo k viděni dost šikovných kluků, hrálo se nahoru-dolů.“ řekl.

BRANKA A NAHRÁVKA: 45. Björninen (Aaltonen, Merelä). Rozhodčí: Köpitz (GER), Kaukokari (FIN) – Elonen (FIN), Hägerström (FIN). Diváci: 3682. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0.

LAHTI: Karhunen – Vorobej, Jürgens, Kinnunen, Jaakola, Teppo, Pynnönen, Nieminen – Mankinen, Mustonen, Tanus – Ylönen, Elimäki, Lahtinen – Aaltonen, Björninen, Gymer – Merelä, Hari, Virtainen.

TŘINEC: Bartošák – Kundrátek, Doudera, Galvinš, Musil, Adámek, Gernát, Haman – Stránský, Marcinko, Hrňa – Novotný, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Hladonik, Hrehorčák – Kofroň.

Komentáře