Lyžaři SKI MOSTY se těší na novou sezonu

MOSTY U JABLUNKOVA Alpští lyžaři oddílu SKI MOSTY v létě absolvovali několik kondičních soustředění, na podzim ladili formu v Alpách. Teď, po náročném přípravném období, se těší na novou sezonu.

Alpské lyžování je sportem celoročním. „Koncem března končí lyžařská sezona, pak mají naši svěřenci asi měsíc volna. Začátkem května se rozbíhají první tréninky, kdy začínáme makat na kondičce. S našimi svěřenci v průběhu celého roku pracujeme také na síle, rychlosti, výbušnosti pohybu a zejména na koordinaci,“ prozradil hlavní trenér SKI MOSTY Jan Jadamus.

„Snažíme se, aby naše tréninky a kempy byly rozmanité a naše svěřence, hlavně ty nejmenší lyžaře, bavily,“ dodal trenér přípravky a předžáků Ryszard Staszowski.

„V létě jsme absolvovali několik různorodých kondičních kempů. Jezdili jsme na kolech v Orlických horách, pár dnů jsme strávili na trampolínách v Liberci. Chodili jsme po horách ve Fatře, sjížděli jsme Moravu, absolvovali jsme tréninky na vodních lyžích,“ pokračoval Jan Jadamus.

Na podzim se sjezdoví lyžaři SKI MOSTY přesouvají na sníh do Alp, kde nejdříve zdokonalují lyžařskou techniku ve volných jízdách, případně testují lyže na novou sezónu. Teprve na dalších výjezdech probíhá trénink jednotlivých disciplín alpského lyžování v branách. Ani odpoledne si svěřenci neodpočinou, ladí kondičku a nechybí ani strečink. Večer probíhá rozbor jízd u videa.

Nejmenší lyžaři pod vedením trenérů Ryszarda Staszowského a Jakuba Zogaty absolvovali tři podzimní kempy na sněhu v Alpách.

Sezóna svěřenců SKI MOSTY nyní vrcholí. Začíná období závodů, kdy mají děti možnost zúročit celou letní i podzimní přípravu. První letošní závody a také první skvělé výsledky mají již za sebou žáci. Tento víkend čeká na přípravku a předžáky první závod série MADEJA SPORT CUPU.

Za týden, 19. ledna, odstartuje velmi prestižní Olympiáda děti mládeže, která se tento rok koná v Karlovarském kraji. Náš klub budou reprezentovat čtyři naši svěřenci – Adam Branny, Ondra Grohmann, Jiří Kufa a Veronika Kukuczková,“ přiblížil nejbližší plány svých svěřenců Jan Jadamus.

Komentáře